Блогери з народження

 • 20 червня у світі відзначають День батька. Сучасні татусі не тільки беруть активну участь у вихованні дітей, йдуть у декретні відпуски, але й створюють та розвивають для своїх чад сторінки у соцмережах та ведуть влоги.

  «Галицький кореспондент» розшукав активних татусів на Прикарпатті, щоб розпитати, чи не бояться вони хейту у бік дитини, чи вірять у забобони та як живуть зі славою і популярністю своїх малюків.

  «Позитивний чувачок»

  Розвивати сторінку 5-річного Матвійка франківець Юрій Малярчук почав минулого року у період карантину. Чоловік розповідає, що мав більше вільного від роботи часу і вирішив реалізувати його так, щоб і сину було цікаво, і щоб зберегти яскраві моменти з його дитинства.

  «Малий підростає і, як будь-яка дитина, видає різні цікавинки: то якийсь жарт, то щось смішне втне. Тому і виникла ідея створити йому сторінку – закидати туди фото і відео», – пояснює чоловік.

  Рідні та друзі відразу сприйняли ідею позитивно. Вочевидь, не останню роль тут зіграла професія самого батька: Юрій – відомий ведучий урочистих подій. Відтак публічність для чоловіка і його сім’ї – явище звичне. Окрім того, пояснює франківець, соцмережі – це ще одна можливість бабусям і дідусям, які живуть далеко, побачити онука.

  «Рідні ставляться позитивно. Мої батьки в Інстаграмі не сидять, але у Фейсбуці бачать фотографії і радіють. Загалом, сприймають позитивно», – говорить Юрій.

  Хоча чоловік пригадує, як самі з дружиною неодноразово нарікали на те, що, можливо, фото малечі у мережі є причиною вередувань чи поганого сну сина.

  «Малий не спить вночі, і ми собі думаємо: о, то, напевно, через це. Ну, такі забобони дійсно були присутні. Але зрештою, коли він вже підріс, коли ми почали активно вести сторінку, то якось воно відійшло на другий план», – пояснює Юрій.

  У Матвійка не так багато підписників, але його вже починають впізнавати на вулиці, а оточення сім’ї, каже тато, кайфує від різноманітних витівок малого: «Є вже таке, що люди, які бачать сина, кажуть: о, маленький блогер».

  З хейтом Малярчукам ще не доводилось зіткнутися. Можливо, через те, припускає Юрій, що на своїй сторінці вони нічого не рекламують і не продають, а просто відверто показують життя дитини, як воно є.

  «Якщо таке буде (хейт – авт.), то це дійсно буде боляче. Бо, як і кожні батьки, ми не хочемо, аби про дитину казали щось погане. Не знаю, чому, але бачу, що до Матвійка ставляться добре – сприймають його як позитивного чувачка», – говорить Юрій і додає, що зараз він просто кайфує від того, що робить разом із сином.

  «У мене взагалі ідея розкрутити цю сторінку, вести її. Але через брак часу і різні робочі моменти, які маю, не встигаю. Але щоразу думаю, що сторінка Матвійка у майбутньому буде актуальніша і перспективніша, ніж моя», – говорить чоловік.

  Поки що дописи на сторінці робить сам Юрій. Син вже вміє знімати відео для сторі та називає своїх підписників друзями.

  У майбутньому, сподівається чоловік, хлопчик буде задоволений такою згадкою про своє дитинство, а якщо ні, то він просто не віддасть йому пароль від сторінки (жартує – авт.).

  «У нас колись були тільки альбоми, а зараз цю роль виконує мережа. І думаю, коли він вже свідомо сприйматиме все, що навколо, то йому це буде приємно», – підсумовує франківець.

  У три тижні за кордон

  Меланія – піврічна донечка відомих в Івано-Франківську блогерів Тараса Винника та Ірини Винник (Калайди).

  Дівчинка за пів року свого життя вже встигла побувати у декількох країнах Європи та активно подорожує Україною, а ще має свою сторінку в Інстаграмі, яку створив і веде її тато.

  «Ідея сторінки для донечки виникла автоматично – просто хотілось десь збирати яскраві світлини і відео з її життя, а Інстаграм – це дуже крутий аналог звичайному альбому», – розповідає Тарас.

  Як блогер із досвідом, він розумів усі позитиви та негативи, які несе за собою така публічність. Та каже, що не шкодує про таке рішення.

  «Ми противники забобонів і не віримо у таке, тому навіть не звертали уваги. Хоча наші батьки побоювались, щоб дитину не наврочили, але це наша дитина, тож ми самостійно приймаємо такі рішення», – пояснює франківець.

  Цікаво, що з хейтом у бік Меланії батьки ще жодного разу не стикались, навіть натяку на це не було. Натомість підписники дають багато порад.

 • «Це класно, коли аудиторія дає фідбек і прагне чимось допомогти. Це яскравий показник того, що їм цікаво спостерігати за дитячим блогом і вступати в комунікацію, я бачу в цьому тільки плюс», – ділиться батько.

  Оскільки татусь – тревелблогер, то без подорожей у донечки ніяк. Перша велика туристична поїздка Меланії була через три тижні після народження – подружжя з немовлям у колисці відвідало гірську частину Туреччини і Каппадокію.

  «Нас відмовляли всі, але ми неодноразово консультувались із педіатром і він дав добро на цю подорож. І це було чудово. З такою маленькою дитиною подорожувати в рази легше, ніж, скажімо, вже з 6-місячною», – додає Тарас.

  Чоловік сподівається, що вже доросла донечка оцінить його старання і їй буде цікаво у такий спосіб пізнати своє дитинство.

  «На мою думку, це дуже круто – мати фото з локації, де тобі шість місяців, наприклад, а потім сфотографуватись там зі своїми дітьми. Тому, думаю, що для неї це, навпаки, буде челенджем – показати цей світ вже своїм дітям і об’їздити ті місця, де вона вже була з нами», – додає Тарас Винник.

  Срібна кнопка YouTube

  П’ятирічний Матвій Нетецький зі Снятина має свій YouTube-канал «Matt My Rocket». Минулого року хлопчик отримав від YouTube срібну кнопку. Її вручають після того, як кількість підписників каналу сягне 100 тисяч.

  Хлопчик від трьох років разом із батьком знімає відео про те, як він грається.

  Батько Костянтин розповідає, що на Різдво у 2019 році до них у гості з-за кордону приїхали родичі з дітьми. Тоді він зняв перше відео, на якому гралися дітки.

  «Хотіли поділитися ним із батьками – бабусями і дідусями, які не змогли приїхати. Виникло питання, як. Я завантажив відео на свій YouTube-канал і скинув їм лінк, щоб вони могли подивитися. Отак і з’явилося перше відео», – говорить чоловік.

  А вже влітку того ж року створили окремий канал про хлопчика. Головна ідея усіх відео – гра, позитив і навчання.

  «У нас ніколи не було цілі на цьому заробляти, і ми не сприймали влог як роботу. Це була розвага, у першу чергу, для дитини. Також під час зйомок у нас багато виховних моментів: я обнімаю сина, допомагаю йому, а він допомагає мені, – розповідає чоловік. – Коли знімали відео про комбайн, скажімо, то там намагалися показати, що не можна топтати пшеницю. Тобто такий повчальний момент».

  Більшість ідей, які використовували у відео, придумував сам син.

  «Йому це дуже подобалося. Він і зараз запитує, коли ми ще будемо щось знімати. А у мене є ось така ідея або така», – додає чоловік.

  Щодо срібної кнопки від YouTube, Костянтин каже, що не ставили її собі за мету.

  «Ми її заробили ще на початку 2020 року і забули про неї. Тільки декілька місяців тому згадали, що можна замовити. Показали її друзям, зробили фото і виставили у мережу. Так про це дізналися всі», – пояснює Костянтин.

  Популярність відео сина чоловік пояснює добрими намірами самого контенту.

  «YouTube просуває відео, коли є добрі наміри. Відео перевіряються, особливо, коли вони стрімко набирають перегляди. Якщо ми пропагуємо добро – любов у сім’ї і взаємодопомогу, то вони це сприймають позитивно. Ми не розчаровуємося, коли відео не дивляться. Це була гра, і це було, у першу чергу, для себе. Зрозуміло, що були і є люди, яким це не подобається. Але люди є різні», – говорить чоловік.

  Зараз на каналі хлопчика загалом 61 290 624 переглядів. Поки що батько і син призупинили свою роботу. Сім’я чекає, поки підросте молодший син Тимофій, і обіцяють відновити зйомки вже втрьох.

  Марія ЛУТЧИН

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!