Божа Матір привела мене сюди: Глава УГКЦ у франківській лікарні молився за дітей (ФОТО)

 • На Прикарпаття приїхав глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук.

  Сьогодні, 31 травня, з нагоди Дня захисту дітей Патріарх відвідав Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню.

  «Візит Патріарха в нашу лікарню – це один з чергових кроків до змін, які ми плануємо. Ми хочемо бути прикладом, надіятись не на когось, а залучати всі можливі джерела фінансування, які допоможуть дітям», – розповідає Тарас Мельник, генеральний директор Івано-Франківської обласної дитячої лікарні.

  Очільник закладу каже, що у лікарні є діти, які прийшла з проблемами, їх батьки готові віддати усе, аби врятувати, і лікарі хочуть надати високоякісну допомогу.

  «Для цього ми хочемо зробити лікарню з високим авторитетом, аби будь-яка дитина могла пожертвувати декілька гривень і пишатись тим, що є благодійником», – додає лікар.

  Тарас Мельник зазначає, що на вдосконалення онкогематологічного відділення потрібен час.

  «Цей приїзд допоможе залучити інвесторів для світлої мети – допомогти дітям. Що стосується відділення, то його треба повністю переобладнати, аби кожна кімната була окремою, зі своїм мікрокліматом. Збираємо кошти на апарати, щоб діти могли без транспортування отримувати необхідну допомогу», – говорить лікар та додає, що зараз у відділені є 25 дітей, лікують як новонароджених, так і і 19-20 річних.

  Святослав Шевчук висловив слова вдячності за можливість бути присутнім у дитячій лікарні.

  «Кілька років тому Тарас Мельник просив, аби я завітав до лікарні, про яку говорять за межами Франківська. Саме Божа Матір привела мене до цієї лікарні. Весь наш народ і церква особливо молиться і дякує медичним працівниками у ці складні часи», – каже Блаженніший.

  Святослав додає, що місія дитячого лікаря – опікуватись діточками, які часом потребують особливої уваги і захисту.

  «Пригадую, в моїй уяві дитячий лікар – це особлива людина, він питається у дорослих, на що вони скаржаться. А діти не кажуть, тому лікар має бути настільки чутливий, аби зрозуміти стан цього дитя», – згадує Блаженніший Святослав.

  На зустрічі також був присутній Володимир Війтишин, архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ.

 • «Діти справді потребують особливої уваги та опіки. Їх треба захищати, і ми повинні звернути увагу на те, що вони мають мати право на доступ до професійної медицини, аби батьки не лікували їх за кордоном», – каже Архієпископ.

  Володимир Війтишин наголошує на необхідності отримання всіх необхідних засобів на місці.

  «Хочу помолитись за тих, хто хворіє, за їх батьків, які переживають і сподіваються на допомогу лікарів», – каже Архієпископ.

  Також Митрополит запросив Блаженнішого Святослава відвідувати Франківщину й надалі.

  Святослав Шевчук відвідав у лікарні дітей, цікавився їх самопочуттям та благословив на швидке одужання.

  Алла Іваненко, завідувач відділення онкогематології та інтенсивної хіміотерапії розповідає, що є і сумні випадки.

  «Коли лікували дитину, робили усе можливе, але, на жаль, врятувати не вдалось. Пам‘ятаю, це була величезна трагедія як для батьків, так і для лікарів. Мама дитини плакала і заспокоювала лікарку, яка була в розпачі», – каже Алла Іваненко.

  До теми: У Франківську за грантові гроші облаштують Центр альтернативної медицини для дітей (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!