“Будинок «Слово»”: в Івано-Франківську відбулася прем’єра фільму про розстріляних письменників

 • 12 травня в Івано-Франківську в кінотеатрі Movieland відбулася презентація художнього фільму Тараса Томенка “Будинок «Слово». Нескінчений роман” про письменників Розстріляного відродження.

  Режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко розпочав роботу над фільмом десять років тому. Зйомки стрічки розпочались у 2018 році та через брак фінансування роботи на декілька років припинились. У 2021 році кінострічка все ж побачила світ, втім, так і не вийшовши в прокат українського кінематографу.

  Стрічка розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях. У 1927 році за наказом Сталіна у Харкові збудовано кооперативний будинок, який згодом отримав назву “Будинок «Слово»”. Під одним дахом зібрали найкращих представників української літератури, щоби змусити працювати на благо радянської системи. Більшість з них ця система потім вбила тільки через те, що вони не стали рупором радянської влади.

  «Це один з найкращих українських фільмів на історичну тематику. Практично без помилок передано антураж епохи. Нарешті ми дивимось не про чужих культурних героїв, а про власних, які реально були. Комусь дуже хотілося, щоб вони були забуті назавжди. Але не сталося. І цей фільм – це лише перший крок пам’яті», – письменник Володимир Єшкілєв.

  Акторський склад фільму вражає своєю майстерністю та емоційністю. Про свою роль у фільмі розповів Станіслав Сукненко (у фільмі Лесь Курбас).

  «Для мене Лесь Курбас живий і сьогодні, тому що його тіло не поховане, як і багато з тих, кого розстріляли. Я думаю, що дуже важливо, щоб ми говорили про них сьогодні, згадували і вчитувалися в їхні тексти, продовжували щось, що не завершили вони», – Станіслав Сукненко.

 • З 9 травня фільм “Будинок «Слово»” вийшов у національний прокат. Одночасно його показують в 120 кінотеатрах країни. Разом з показом стрічки з 9 по 13 травня відбувається культурний донат – збір книг , які стануть частиною акції «Книга на фронт» або ж поповнять полиці бібліотеки Українського католицького університету.

  До теми: У Франківську покажуть фільм про загиблого героя Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі»

     

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!