Через непорозуміння пасажири не змогли вилетіти з Франківська за кордон

 • В міжнародному аеропорту Івано-Франківська одразу п’ятьом пасажирам, які поспішали вилетіти за кордон відмовили у посадці.

  Сьогодні зранку, 14 серпня, щоб потрапити на рейс PS82 до Києва їм довелося доплачувати і, не зважаючи на це, вилетіти змогли не всі.

  Про проблему журналістам розповіла розповіла Ірина Войтенко. За її словами, чоловік летів до Канади і квитки придбали онлайн, а ось реєстрацію на місці в аеропорту пройти не вдалося. В таку ж ситуацію потрапили іще кілька людей з-за кордону.

  “Ми придбали квиток в МАУ до Києва. Чоловік громадянин Канади, політ мав бути із пересадкою до Торонто. Консультант не пояснила, чому відмовила нам у реєстрації і попросила чекати, нас мали прийняти останніми. Як виявляється, проблема у тому, що ми не зареєструвалися на те, щоб отримати своє місце онлайн. Ми завжди реєструємо його вже у літаку. Таких людей було ще п’ятеро, усі – люди з-за кордону, видно, українці вже звикли до такого. Я перечитала правила кілька разів – на сайті вказано, що пройти реєстрацію можна було як онлайн, так і на місці”, – наголошує Ірина.

  Додзвонитися до представника МАУ в той день не вдалося, лінії були заблоковані. Консультант в аеропорту розповіла жінці, що зараз це масові проблеми. Для того, щоб потрапити на літак, людям довелося чекати кінця реєстрації на цей літак. Так, її чоловік Сергій і ще двоє подорожуючих змогли полетіти лише заплативши двічі. А ось пасажири з інвалідністю на літак так і не сіли.

  “Найгірше те, що двоє людей так і не змогли сісти на літак, це була пара пенсіонерів з інвалідністю. Їм відмовили у посадці, а потім чоловік розповів, що у салоні бізнес-класу було іще чотири вільних місця. Чому не продати квиток людям, які вже купувати його, якщо у салоні були вільні місця? Ми потрапляли на цей літак з війною, а вони і не змогли полетіти”, – наголошує Ірина Войтенко.

  Згодом авіакомпанія МАУ пояснила ситуацію з посадкою людей у Франківську, зазначивши, що пасажири платили за посадковий талон та потрапили на рейс.

  Приватна українська авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» пояснила, що ця ситуація – не помилка компанії, а правила, на які пасажири не звернули увагу.

  Починаючи з 1 жовтня 2017 року, посадковий талон на стійці реєстрації в аеропорту надається за додаткову плату у розмірі 15 євро. Ця інформація вказана на сайті авіакомпанії та в Правилах перевезень пасажирів та багажу. При цьому, кожен пасажир має змогу зареєструватись на рейс безкоштовно на офіційному сайті авіакомпанії.

  Пасажир рейсу PS082/14 серпня Войтенко Сергій прибув на реєстрацію без посадкового талону. Згідно з правилами авіакомпанії пасажир сплатив встановлений збір за надання посадкового талону.

  Через відсутність місць в салоні економічного класу Сергію безкоштовно було надано місце в салоні бізнес класу. Нових квитків пасажир не купував.

  Всі пасажири, котрі придбали квитки на рейс PS082/14 серпня, були прийняті до перевезення.

  Два пасажири, які залишились в аеропорту Івано-Франківська, є співробітниками “МАУ”, котрі подорожували за сервісними квитками і дісталися Києва наступним рейсом.

  Нагадаємо, під час робочого візиту на Прикарпаття президент Володимир Зеленський підняв питання аеропорта в Івано-Франківську. Він звернувся до політика Олександра Шевченка, щоб той за кошти компанії почав будівництво штучного покриття, а потім держава віддасть кошти. Директор аеропорту каже, що в аеропорту будуть будувати злітно-посадкову смугу, яка буде приймати великі літаки. І вже тоді можна буде відбудовувати споруду.

  Час на будівництво від двох до трьох років, після того як виділять кошти. Зазначає, що державного бюджету потрібно 45 мільйонів доларів.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!