«Чисту флору» Коломийщини продають у Прибалтиці та Канаді

  • 50-річний Михайло Стовп’юк з Коломийщини на власному подвір’ї  створив прибуткове підприємство. Англійське обладнання закупив за грантові кошти. А до роботи залучив родичів і сусідів.

    Ще будучи студентом біологічного факультету Чернівецького універсистету, Михайло Стовп’юк ходив полонинами, нипав чагарниками та нетрями рідних гір, збирав там зілля. Сушив і виготовляв з них екстракти й різні настоянки. Відтоді добре усвідомив, що зільництво – це справа й сенс усього його життя. В університеті Михайла залучали до наукової роботи. Довірили навіть виготовляти вакцини на основі отруйних речовин. Пропонували після закінчення навчання залишитися працювати на кафедрі. Однак, суха теорія і кабінетна робота не приваблювали молодого чоловіка. У середині 90-х років Михайло зрозумів, що треба рухатися далі обраним шляхом і заснував екологічний фонд “Карпатський женьшень”, повідомляє Дзеркало Коломиї.

    Тоді чоловік поставив собі за мету відтворення лікарських рослин, занесених до Червоної книги. Проект уперся у нестачу коштів. Грошей не давали. Михайло знайшов спосіб, як вибити на свій задум кошти: взявся виготовляти настоянки-імуностимулятори, розвозив їх по високих кабінетах і таким чином діставав гроші на свої проекти.

    Водночас професійний ентузіаст зайнявся ще однією надважливою роботою – разом з київськими науковцями робив описи Карпат для визначення рекреаційних зон (вони потім увійшли до заповідника). Підключилися відтак міжнародні організації. Екологічний фонд США виділив тисячу доларів.

    Далі – робота у науково-виробничій фірмі “Арніка” (с. Турка), у львівській фірмі “Галка”, де Михайло Стовп’юк розробив понад двадцять найменувань напоїв на основі цикорію. Створив підприємство “Галка-чай”.

    Пізніше на власному подвір’ї чоловік розпочав створення підприємства “Чиста флора”. На закордонні гранти закупили англійське обладнання. До роботи залучили родичів і сусідів. Практика довела, що найкращий кооператив – це родинно-сусідський. Бо крім заробітку працівників тут пов’язують сильніші взаємостосунки, – переконаний Михайло Стовп’юк.

    Цикл виробництва чаїв, джемів, напоїв, медової продукції тут закритий, весь процес – від вирощування, збору до реалізації продукції – здійснюється в межах кооперативу.

    “Чиста флора” – єдине підприємство в Україні, яке запустило серію дитячої продукції. Є свої центри заготівлі в Уторопах, Косівському, Верховинському, Рахівському районах, а також на каньйонах Дністра.

    Є своя виробнича філія у Верховині. Продукція переважно – з високогір’їв. Там вона має набагато більше корисних властивостей, аніж вирощена в населених районах.

    Відповідний сертифікат відкриває двері для збуту екологічно чистої продукції в країнах Прибалтики, Молдові, Білорусі, Канаді, частково в Болгарії і, звісно ж, в Україні. (У Коломиї, на жаль, нема окремого магазину з еко-продукцією підприємства. Є брендовий магазин у Івано-Франківську).

    Михайло Стовп’юк, будучи свого часу міжнародним експертом у галузі органічного сільського землеробства, відвідав безліч ферм у Америці. І переконався, що наша, українська, земля здатна не лише нас прогодувати, а приносити значні прибутки, у тому числі – від зеленого туризму. Але існує багато бюрократичних перепон у вигляді нікому не потрібних департаментів та управлінь, віддалених від безпосереднього контакту з виробництвом. Там – у Європі й Америці – все набагато простіше й ефективніше.

    У “Чистій флорі” на виробництві зайняті 10 працівників, а в період заготівлі – понад 100.

    Михайло Стовп’юк має власні рецепти не лише сотні чаїв, настоянок, джемів, прянощів та цілющої всякої всячини, а також рецепти успішності й збереження працездатності на довгі роки.

    Найголовніші: споживати можна все, що любить ваш організм, однак – помірковано; надавати перевагу продуктам, вирощеним на рідних теренах; більше перебувати в русі; менше гніватися й скиглити. А ще – займатися улюбленою справою.

    Нагадаємо, Мешканці одного із сіл, не сподіваючись на державу, самі собі дають раду, організувавши кооперативи, що дозволяють односельцям жити заможніше, ніж у сусідських селах.

    dsc_3099-768x513 dsc_3109 dsc_3116-768x513 dsc_3127-768x513 dsc_3130-768x513 dsc_3137-768x513 dsc_3171-768x513 dsc_3212-768x513 dsc_3226-768x513 dsc_3227-768x513 dsc_3238-768x528

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!