Депутатам Івано-Франківської обласної ради показали музеї і театри Коломиї (фото)

Сьогодні, 12 липня, в Коломиї розпочалось виїзне засідання Івано-Франківської обласної ради.

Сесію вирішили присвятити питанням театрів і музеїв, зокрема – проблемам із їхнім матеріальним забезпеченням. Перед прийняттям рішень депутати оглянули театри і музеї Коломиї.

“На яйце, як на жоден інший вид мистецтва, накладається своєрідне пам’ятне табу. Нічого змінювати у писанці не можна. На неї наносяться певні орнаментальні символи, які мають захищати людину чи громаду від біди. Захист був різним – від злих сил, від негоди, від біди чи ворогів. Ми зберігаємо всю цю пам’ять. І сьогодні у нас є понад 12 тисяч писанок. Саме писанка символізує Україну за кордоном”, – розповіла Ярослава Ткачук, директорка Музею писанкового розпису.

Читайте також: Театри і музеї Івано-Франківщини отримуватимуть більше грошей

“Ми не уявляємо Прикарпаття без Коломиї, без Покуття, без Косівщини та Гуцульщини. Коломия вбирає у себе етнічні традиції Покуття і Гуцульщини, тому тут є своєрідний осередок культури. Вона є тим містом, де треба говорити про розвиток мистецтва Прикарпаття і України загалом. Деякі з депутатів сьогодні мені зізнавались, що побачили музеї Коломиї вперше”, – додав Василь Гладій, перший заступник голови облради.

Нагадаємо, Унікальні дзвони привезли до Коломиї з Нідерландів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!