Депутатів Івано-Франківської обласної ради обурило створення ОТГ із трьох сіл

Сьогодні, 17 травня, в Івано-Франківську відбувається засідання 28-ї сесії обласної ради.

Одним із питань порядку денного стало внесення змін до перспективного плану формування територій об’єднаних громад Івано-Франківщини.

Микола Дем’янчук, начальник управління з питань децентралізації  та регіонального розвитку ОДА, розповів, що мова йде про створення трьох нових об’єднаних громад.

Так, у Коломийському районі планують створити Корницьку ОТГ у складі сіл Корнич, Грушів та Королівка. Втім, депутати заявили, що голосуватимуть проти створення цієї громади – адже три села будуть нежиттєздатними як окрема ОТГ, а їх сумарне населення менше 3000 осіб.

У Рожнятівському районі буде дві нових громади: Рожнятівська та Дубівська. До складу Рожнятівської ОТГ увійдуть Рожнятів, Берлоги, Вербівка, Топільське, Верхній Струтинь, Камінь, Нижній Струтинь, Петранка, Рівня, Слобода-Рівнянська та Сваричів.

А в Дубівську ОТГ увійдуть села Дуба, Дубшари, Лецівка, Підлісся, Вільхівка, Рошняте, Князівське, Ріпне, Цінева, Ясеновець та Іванівка. Деякі з цих сіл збираються вийти з Рожнятівської ОТГ, що було заплановано раніше.

Депутат Святослав Никорович задав питання щодо фінансової спроможності і життєздатності Корницької ОТГ. Микола Дем’янчук сказав, що це слушна думка, адже 3000 мешканців – це надто мало для ефективності громади. Втім, він додав, що громада в будь-якому випадку буде створена, бо так вирішили люди і законних підстав відмовляти в цьому немає – документи вже направлено в ЦВК.

“То навіщо нам бути статистами і голосувати, якщо подія вже відбулася, а внесення чи невнесення до перспективного плану не вирішує, по суті, нічого?”, – обурився інший депутат Манолій Піцуряк. Його підтримали і інші обранці.

Піцуряк також запитав Миколу Дем’янчука, яким той бачить майбутнє цих громад у 2020-му році. Посадовець відповів, що, скоріш за все, буде йтися про об’єднання у більші громади, але зараз про це ще зарано говорити. А на питання щодо кількості чиновників в апараті нової громади Дем’янчук відповісти не зміг.

“Нам чиновник каже – а байдуже, що думають 84 депутати, ми вже документи відправили до Києва. Цирк якийсь, чесне слово. При цьому перспективи цієї громади і її фінансові документи нам не показують”, – сказав депутат Василь Попович.

“В ОТГ є завжди мінімум 30 чиновників, а подекуди навіть 50 чи 100. То навіщо створювати такі громади, в яких 2% населення будуть чиновниками?”, – запитав депутат Святослав Никорович.

Загалом, депутати проголосували за це рішення в цілому, але при цьому виключили з нього пункт про Корницьку ОТГ. Тож цю громаду не вноситимуть до перспективного плану.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!