Депутати облради хочуть пом’якшити правила зберігання наркотичних засобів у сільських лікарнях

 • Сьогодні, 9 червня, в Івано-Франківську розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

  Одним з питань порядку денного стало “Про проблемні питання щодо використання наркотичних засобів у медзакладах”. Манолій Піцуряк, депутат Івано-Франківської обласної ради та голова комісії, розповів, чому це питання внесли.

  “Великі лікарні, які мають ліцензії на обіг наркотиків, мають всі умови для їх зберігання. Але є сільські лікарні, ФАПи, які знаходяться далеко, і щоб там зберігати 2-3 ампули наркотичного препарату для онкохворих, потрібні безпекові вимоги, які забезпечити там неможливо. Тому пропоную підготувати звернення в Київ, де буде чітко викладено – 2-3 ампули не мають відношення до наркоманії, але можуть врятувати життя”, – сказав Манолій Піцуряк.

  Валерій Скопич, головний лікар облнаркодиспансеру, пояснив, що законодавча база розвивається на користь пацієнтів, котрим потрібні наркотичні речовини.

  “Пацієнт з наркоманією може по рецепту отримувати наркотики безкоштовно! А коли в селі треба терміново відреагувати на якийсь випадок на кшталт аварії, то ми не маємо такої змоги. Фельдшери носять їх в кишені, це злочин – але так є, інакше вони не врятують деяких пацієнтів”, – зазначив Валерій Скопич.

 • Віталій Паращук, працівник управління протидії наркозлочинності головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, в свою чергу, сказав – технічні умови таких приміщень описані в наказі чітко і суворо.

  “Я згідний з тим, що ви кажете, це логічно. Через одну ампулу фінансово невигідно ставити сейф, сигналізацію і все. Тому підтримую пропозицію внести якісь зміни”, – висловився поліцейський.

  Нагадаємо, Для обласного перинатального центру хочуть придбати реанімобіль за 2,2 мільйони гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!