В Україні дрібні фермери через війну зазнали збитків майже на 4 мільярди доларів, – ФАО

 • 12% малих сільськогосподарських підприємств повідомили, що частина їхніх земель потенційно забруднена нерозірваними боєприпасами.

  Згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), українські сільськогосподарські підприємства в секторах рослинництва і тваринництва, що обробляють до 250 га, зазнали $3,85 млрд збитків внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Найбільше постраждали прифронтові області, де про це заявили 32% опитаних.

  «Майже 90% малих виробників продукції рослинництва повідомили про зниження доходів, причому понад 70% з них зафіксували значне або різке зниження – понад 25%. Дрібні виробники продукції тваринництва постраждали меншою мірою, проте понад 60% з них повідомили про зниження доходів, зокрема 46% – про значне або різке зниження», – додали у ФАО.

  Крім того, дрібні фермери збільшили свої борги порівняно з аналогічним періодом до війни з 6% у 2021 році до 9% у 2022 році.

  При цьому близько 9% респондентів повідомили, що торговельні посередники зупинили свою діяльність або не змогли закупити більшу кількість продукції.

  За даними опитування, загальна кількість дрібних виробників скоротилась на 8%, з яких 1% – це виробники продукції тваринництва та майже 7% – виробники продукції рослинництва, які повністю припинили своє виробництво.

 • Звіт був складений на основі опитування, яке охопило 1 927 малих виробників продукції рослинництва та тваринництва із земельними ділянками до 250 га у 23 областях, включаючи окремі райони Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, що перебувають під контролем уряду України.

  До теми: До 100 тисяч гривень: фермери Франківської громади зможуть отримати дотації за утримання свійських тварин

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!