Дитячі голоси та вірші Стуса: пісня Віктора Винника «Я з України» зазвучала по-новому

 • Рівно за місяць наша країна святкуватиме 30-ту річницю проголошення незалежності. До цієї дати заплановано багато заходів та сюрпризів.

  Лідер гурту «МЕРІ» Віктор Винник також вирішив долучитися до привітань і заспівати давню і знану пісню, але у несподіваному дуеті – разом із дітьми.

  Пісня «Я з України» вийшла в однойменному альбомі Віктора Винника і «МЕРІ» ще у 2016-му. Вона одразу стала однією з візитівок команди, а також своєрідним маніфестом на підтримку української ідентичності та мови, отримала широке висвітлення та обговорення серед різних слухацьких кіл.

  Ось уже п’ять років кожен свій виступ музиканти завершують саме треком «Я з України». Нещодавно друг команди режисер Олег Бачинський, який зняв для Віктора Винника і «МЕРІ» низку кліпів, а саме «Місто», «Прощатися», «Бувай ми здорова» тощо, запропонував цікавий спільний проєкт – спробувати виконати пісню «Я з України» разом із учнями трускавецьких шкіл, а також відзняти на неї відео.

  Трускавець – рідне місто Віктора Винника, тут він свого часу закінчив школу. Ідея здалась Вікторові цікавою, тому він одразу погодився. Треба зауважити, що в записі взяли участь звичайні діти, більшість із яких раніше зустрічалися зі співом тільки на уроках музики. Але дитяча щирість і безпосередність зробили свою справу – пісня зазвучала абсолютно по-новому.

  А під час зйомок відео старшокласники продекламували фрагменти віршів Василя Стуса, це стало справжньою родзинкою кліпу і наповнило роботу новими змістами. Віктор Винник зауважив, що працювати над записом та зйомками цього спільного проєкту було надзвичайно цікаво, а результат вийшов дуже символічним.

  У пісні кілька поколінь українців об’єдналися навколо однієї мети: ще раз проголосити, що на карті світу є така країна – Україна і «Ми з України».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!