Фільм “1944. Крим. Депортація” отримав головний приз на Antakya Film Festival в Туреччині

 • Документальний фільм “1944. Крим. Депортація” режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паши був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival в Туреччині.

  Про це повідомляють творці стрічки – компанія Fresh Production Group – на своїй сторінці у Facebook. Фільм “1944. Крим. Депортація” розповідає про те, як 18 травня 1944 року близько п’ятої ранку в будинок кожного кримського татарина постукали. Чоловіки в цей час були ще на фронті, в Криму залишалися жінки, люди похилого віку і діти. Їх вивели з будинків, повантажили в товарні вагони, призначені для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі.

  Картина присвячена 75-й річниці депортації кримськотатарського народу. Це спроба показати те, чого ще не знали раніше. Особисті історії, які є в родині кожного кримського татарина, повинні залишитися в пам’яті всіх наступних поколінь.

  Історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами про дні депортації, про “товарняки”, про перші роки заслання, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, як їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах. Всього було насильно вивезено 191 044 кримських татар, з яких 46% загинуло.

  Режисери стрічки Фатіма Осман та Юнус Паша надали можливість глядачам більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року, відчути та розділити з ними біль та жах реальних спогадів – історій, задля запобігання повторення подібного у майбутньому.

  Автор сценарію документальної картини – Мавілє Халіл, оператор – Юнус Паша, Дамір Якубов, композитор – Geray, звукорежисер – Іван Галадюк, режисер монтажу – Юнус Паша, продюсери – Юлія Чернявська та Олег Щербина.

  Міжнародна прем’єра повнометражного фільму “1944. Крим. Депортація” відбулася в рамках “Beyond the Borders” International Documentary Festival, який проходив з 23 по 30 серпня 2020 року на острові Кастелорізо, Греція. Стрічка представляла Україну в міжнародній конкурсній програмі.

  Національна прем’єра картини відбулася 17 травня 2019 року в Києві.

  Нагадаємо, україно-іспанський мультсеріал “Хоробрі Зайці” покажуть великі телеканали світу.  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!