Франківщина у ТОП-5 областей за кількістю сонячних станцій у домогосподарствах

 • У другому кварталі цього року 3480 домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 98 МВт.

  Це у 1,7 разів більше, ніж у першому кварталі – повідомляють у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України, інформують в ІФ ОДА.

  За даними агентства, на сьогодні в Україні налічується понад 35 400 родин, які перейшли на електроенергію з сонця. Загальна потужність таких СЕС – 933 МВт.

  У сонячні електростанції домогосподарства інвестували близько 730 млн євро.

  Серед областей, де встановлено найбільшу кількість сонячних станцій у домогосподарствах (СЕСд), перші – Дніпропетровська, Тернопільська, Закарпатська, Київська та Івано-Франківська. У нашій області 2525 домогосподарств встановили сонячні електроустановки. Їх загальна потужність становить 68 Мвт.

  «Щороку кількість сімей, які цікавляться та інвестують в «зелену» енергетику, зростає. Очевидними перевагами є можливість бути менш енергозалежними, самостійно забезпечувати свої потреби в енергії та заощаджувати сімейний бюджет на рахунках за електроенергію», – прокоментував такі дані Костянтин Гура, в.о. голови Держенергоефективності.

  Своєю чергою заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко зазначає:

  «Сьогодні ми спостерігаємо, як в Україні поступово розвивається нова культура використання «чистої» енергії для власних потреб. Вже маємо понад 35 тис. домогосподарств-перших в країні проз’юмерів, які виробляють і споживають енергію. Але це лише 0,5% від загальної кількості домогосподарств, яких в Україні налічується понад 6,5 млн».

  Крім цього, такі СЕСд – це мала розподілена генерація, яка є корисною для енергосистеми, бо споживання енергії здійснюється у точці її виробництва.

  Читайте також:  На Калущині замінюють 12 кілометрів ліній електропередачі (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!