Франківські депутати вимагають повернення звання Героїв України Бандері та Шухевичу

 • Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до президента, прем’єр-міністра та голови ВРУ із проханням повторно присвоїти звання «Герой України» Роману Шухевичу та Степану Бандерію

  Відповідне звернення зачитав сьогодні, 28 січня, на сесії міської ради секретар міськради Віктор Синишин, передає “Галицький кореспондент”.

  “Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вважаємо, що ганебне рішення суду, який скасував Укази Президента України про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, є незаконним. Повернення звання Герой України Роману Шухевичу та Степану Бандері є вимогою відновлення історичної справедливості. Без Головнокомандувача УПА Романа Шухевича та Провідника ОУН Степана Бандери не було б вільної України”, – зачитав текст документу Синишин.

  Свого часу президент України Віктор Ющенко підписав Укази про присвоєння звання Герой України Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу та Провіднику ОУН Степану Бандері. Однак, у жовтні 2011 року Вищий адміністративний суд України, потураючи тодішньому злочинному режиму Януковича, скасував згадані вище Укази Президента України. Численні касаційні скарги на ці судові рішення залишені судом без задоволення.

  “Закликаємо Президента України повторно присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу. Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України публічно підтримати відновлення історичної справедливості”, – йдеться у зверненні.

  Читайте також: Івано-Франківська міська рада вимагає знизити тарифи на комунальні послуги

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!