Франківські школярі створили аналізатор забрудненості повітря

Сьогодні, 3 грудня, відбулася презентація соціально-екологічного проекту “Есо Сіty”, який розробили франківські школярі для аналізу рівня забрудненості повітря.

Школярі подали проект на грант від громадського ресторану Urban Space 100 і отримали фінансування. Згодом п’ятеро підлітків втілили свою ідею в життя, розробивши сам пристрій. Зараз планується створити спеціальний мобільний додаток до нього – щоб будь-хто зміг побачити показники пристроїв.

Один з аналізаторів встановили біля самого ресторану, а інші станції вимірювання чистоти повітря встановлять на чотирьох зупинках – навпроти ЦУМу, на залізничному вокзалі, біля кінотеатру «Космос» та в мікрорайоні Каскад.

“Дивлячись на наше місто, ми вирішили промоніторити, як впливають котли і викиди різних газів на екологію. Хочемо, щоб люди почали робити щось із забрудненням повітря», – розповідає Андрій, один з юних інноваторів.

Основні показники, які будуть відображати ці пристрої, – концентрація твердих мікрочастинок, які виникають при горінні будь-яких видів палива. Найменші з них – це PM2.5 – можуть попадати через легені в кров і спричиняти різні хвороби. Найбільші з них – PM10 – можуть викликати печію очей та першіння у горлі.

“Цими вихідними забруднення зашкалювало. Норми були перевищені у п’ять раз, бо працювали всі котельні”, – каже учасник проекту Олексій.

Нагадаємо, На Прикарпатті посилять контроль за небезпечними викидами

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!