На Прикарпатті посилять контроль за небезпечними викидами

 • Сьогодні, 14 листопада, Рогатинській міськміжрайонній філії Державної установи “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України”, передали сучасні прилади, для проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря.

  Про це інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

  Філія у Рогатині обслуговує Рогатинський та Галицький райони, а також місто Бурштин. Тому обладнання придбано за рахунок коштів з Галицького районного бюджету, призначених на екологію.

  До сьогоднішнього дня Рогатинська філія проводила заміри атмосферного повітря, використовуючи технічно застарілі прилади.

  Як наголосив головний лікар установи Богдан Денега, використання нових приладів дозволить провести якісну оцінку стану атмосферного повітря та завчасно виявити шкідливий вплив на здоров’я населення.

  Відповідаючи на запитання про передумови придбання таких приладів саме в Рогатинський район було зауважено, що це насамперед пов’язано із розташованими поряд великими підприємствами Прикарпаття – Бурштинською ТЕС і ПрАТ “Івано-Франківськцемент”, які можуть стати джерелом різних екологічних викидів.

  Довідково

  Придбаний газоаналізатор “Елан-СО-50” застосовується для визначення вуглецю оксиду, що є одним з найпоширеніших забруднювачів повітря; електроаспіратор АSA-2М – для визначення виробничого пилу; газоаналізатор “Елан-NO2” – для визначення вмісту в повітрі діоксиду азоту, який для людини в 10 разів небезпечніший, ніж оксид вуглецю.

  Зверніть увагу: Шестирічний прикарпатець Максим потребує допомоги у боротьбі з раком (РЕКВІЗИТИ)

  Фото – ілюстративне

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!