Франківський підприємець заплатить 43 тисячі за неоформлених працівників

 • Управління Держпраці в Івано-Франківській області провело позапланову перевірку фізичної особи-підприємця, яка здійснює підприємницьку діяльність в одному із закладів громадського харчування у середмісті Івано-Франківська.

  За результатами перевірки встановили, що в порушення вимог статті 24 КЗпП України суб’єкт господарювання здійснила фактичний допуск до роботи найманих працівників без укладення трудових договорів.

  За це порушення законодавства про працю, Управління Держпраці в Івано-Франківській області винесло постанову про накладення штрафу в розмірі 43 500 гривень.

  Не погодившись із зазначеною постановою про накладення штрафу, фізична особа-підприємець оскаржила її до суду. Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позивач допустила порушення вимог частини третьої статті 24 КЗпП України. Водночас, рішенням суду першої інстанції встановили, що Управління Держпраці в Івано-Франківській області діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством.

  З цим рішенням погодився і суд апеляційної інстанції, оскільки залишив апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду без змін.

  За наслідками перегляду справи Верховний Суд не встановив порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального чи процесуального права, що б давало змогу скасувати судові рішення.

  Тож постанова про накладення штрафу за порушення фізичною особою-підприємцем законодавства про працю в частині фактичного допуску до роботи найманих працівників без укладення трудових договорів, залишилася в законній силі, а штраф у розмірі 43 500 гривень підлягає стягненню у примусовому порядку.

  Читайте також: У Києві суд відмовив прикарпатцю у позові проти Зеленського

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!