Франківці у Палаці Потоцьких слухали давні духовні наспіви

  • Сьогодні, 9 червня, у Палаці Потоцьких в рамках фестивалю PORTO Franko Gogolfest звучали давні духовні наспіви України та шедеври Баха і Генделя.

    Послухати класичну музику зібралося чимало франківців. Для них навіть облаштували імпровізований амфітеатр у затишній локації на території Палацу Потоцьких.

    Пам’ять про досконалу жертву Христову вбирає весь біль і світло жертв війни у єдину надію в Благодаті. З любові померлий і для любові воскреслий Господь збирає нас у Перемозі Духа – головний меседж давнього католицького гімну «Стабат Матер». Сьогодні він часто звучить у храмах України. А для франківців його виконали солістка Наталія Половинка – лауреат Національної премії імені Т. Шевченка — мецо-сопрано, Лілія Гратило, заслужена артистка України – скрипка, Роман Гратило – скрипка, Дмитро Іглін – альт, Mарія Біль – віолончель, Олена Павленко – флейта.

    «Стабат Матер» — римський католицький гімн, автором якого вважається італійський поет XIII ст. Якопоне Да Тоді. Свою назву твір одержав за першими рядками Stabat Mater dolorosa, що в перекладі означає “Стояла мати скорботна”. Перша його частина оповідає про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа, а друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.

  • У XVIII ст. Stabat Мater сформувала два жанрові різновиди: камерної кантати для одного чи кількох солістів, basso continuo та ансамблю інструментів (А. Скарлатті, Дж. Перголезі, А. Вівальді) та великої кантати для солістів, хору, оркестру (Е. Асторги, А. Кальдари, Ф. Туми, Й. Гайдна), активно адаптувавши систему оперної трагедійної образності та вокальної інтонаційності.

    Нагадаємо, PORTO Franko Gogolfest: Дар’я Кольцова провела екскурсію в оновленій друкарні.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!