Франківцям під час вистави “Шаріка” покажуть, як патріотів вели на розстріл

 • Сьогодні, 14 листопада, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди відзначення 75-ї річниці розстрілу 27 українських патріотів.

  Тоді, у 1943 році, українців затримали німці під час облави в міському театрі, де відбувалася прем’єра оперети Ярослава Барнича «Шаріка». Згодом затриманих розстріляли неподалік міської синагоги.

  Як розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, відзначення пам’яті страчених націоналістів проводиться щороку – але цьогоріч підготують дещо особливе.

  “Буде сама вистава, а ще буде випущена книга про цю подію – там будуть і хроніки, і спогади. Хочемо, щоб франківці відвідали цю подію і дізнались про неї. Українці тоді загинули від рук німців, Третього рейху”, – сказав Руслан Марцінків.

  За словами директора Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, вистава буде дійсно незвичною – з елементом історичної реконструкції.

  “За нашим задумом, виставу “Шаріка” навмисне перервуть, і у зал зайдуть “гестапівці”. Знаєте, страшніших подій в нашій історії, пов’язаних із театром, мабуть, не було. Я думаю, що болючі моменти нашої історії треба переживати знову, щоб йти у майбутнє з чистим серцем”, – пояснив Держипільський.

 • Читайте також: Юні коломийські актори здобули перемогу на театральному фестивалі «Комора»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!