Франківцям розповіли про особливості бюджету участі-2019 та його старт

6 березня в Івано-Франківську під час прес-конференції розповіли про оновлений бюджет участі 2019 року та його старт.

Розпочнеться прийом проектів 11 березня і триватиме до 5 квітня. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків нагадав, що це вже вчетверте проводять бюджет участі. Проте цьогоріч програма дещо оновлена і місто виділило на неї 4 мільйони гривень. Відповідно збільшились суми на великі та малі проекти: до 300 тисяч гривень та до 100 тисяч гривень відповідно.

“Проекти, які подають на бюджет участі, актуальні і громада їх підтримує. Тільки того року проголосували понад 25 тисяч осіб. Правда цього року будуть нововведення, зокрема у голосуванні. Тепер голосувати можна буде тільки у ЦНАПах та онлайн”, – каже мер та додає, що цьогорічний бюджет участі не повинен би мати зауважень, адже його вже багато раз обговорила громадськість.

Ще однією особливістю цього року стане те, що освітянські проекти вивели в окрему категорію і 40% від загальної суми піде на неї. Також кожен франківець буде мати змогу проголосувати за два проекти: один великий і один малий. Міський голова наголосив, що з певному мікрорайону міста чи школі краще подавати один проект, а не три-чотири, щоб не розпорошувати голоси. Мовляв, минулого року з Опришівців було чотири великих проекти, вони набрали достатню кількість голосів, але не виграли.

Координаторка програми “Бюджет участі” Христина Костирко додає, що для того, аби мешканці краще дізналися про бюджет участі та як правильно писати проекти для участі у програмі, запроваджують Школу бюджету участі. Вона запрацює вже ближчим часом, а містяни зможуть обрати зручні для себе дні для відвідання. Також Христина Костирко звернула увагу, що у міськвиконкомі створюється робоча група, яка буде розглядати проектні заявки австорів та моніторити перебіг всіх етапів бюджету участі. Ця група скрадатиметься із 15 осіб: 6 зі сторони влади та 9 – від громадськості. «Однак робоча група не відбиратиме, які проекти будуть профінансовані. Це визначатимуть містяни в ході голосування. Основне завдання робочої групи забезпечувати дотримання вимог положення про бюджет участі», – каже Костирко.

Очільниця громадської організації «Івано-Франківський регіональний центр» Наталія Кобильчак пояснила, яким чином здійснювався відбір учасників робочої групи: «Цьогоріч міська влада підтримала ідею відкритої формули при утворенні робочої групи з питань бюджету участі. Це означає, що ми публічно оголосили відбір усіх охочих. Муніципальні посадовці не втручалися в цей процес. За умовами нового положення про бюджет участі від міської влади у робочій групі працюватимуть 6 посадовців. А загальна кількість учасників становить 15 осіб, тобто представників влади навіть не половина».

Наприкінці прес-конференції через сайт random.org випадковим чином було обрано 9 осіб, які увійшли до робочої групи. А загалом 22 іванофранківці запропонували свої кандидатури.

Про особливості відбору Кобильчак каже, що такий метод запозичили у мерії Мадриду, адаптувавши його до місцевих умов. «Ми хотіли максимально усунути суб’єктивний чинник при визначенні учасників робочої групи від громадськості. Тому скористалися досвідом Мадриду та підладнали його під івано-франківський бюджет участі. Так,  в цьому місті влада запроваджує Громадську Обсерваторію. До її складу мешканці обираються шляхом жеребкування. Обсерваторія – це щось на зразок постійно діючої комісії, завданням якої буде надання пропозицій міській владі щодо вирішення важливих для мадридців питань. А у нас – наша комісія моніторитиме бюджет участі та пропонувати рішення щодо його вдосконалення», – пояснює Кобильчак.

Стаття підготовлена в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

Бюджет участі – 2019 в Івано-Франківську: подання проектів

Вже за тиждень розпочинається прийом проектних заявок в рамках бюджету участі-2019.Заявки прийматимуться впродовж чотирьох тижнів. Впродовж цього часу готуємо заходи для детальних консультацій щодо підготовки проектів та інших моментів бюджету участі 2019. Адже, цьогоріч бюджет участі відбуватиметься за новими правилами.#бюджет_участі_ІФ

Gepostet von Івано-Франківський регіональний центр am Sonntag, 3. März 2019

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!