“Галицьке лицарство”: Івано-Франківська обласна рада виділить гроші на проведення фестивалю

 • Сьогодні, 1 липня, в Івано-Франківську  відбулась засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

  На засіданні обговорили питання фінансування фестивалю “Галицьке лицарство”.

  Нагадаємо, громадська організація «Поступовий гурт франківців» в рамках фестивалю «Галицьке лицарство» подала до Українського культурного фонду грантову заявку за програмою «Знакові події».

  Однак, Фонд відмовився далі співпрацювати з громадською організацією.

  Як розповідає Сергій Адамович, координатор організації, лот присвячений 30-річчю незалежності України.

  «Ми пройшли технічний та експертний відбір. Мала відбуватись переговорна процедура, які заявки потраплять під фінансування. По балах ми проходили, далі у фонді виписали етапи конкурсу, а також уточнення нюансів, наприклад, чи немає заборгованості», – каже Адамович.

  Активісти розповідають, що після успішного проходження технічного та експертного відборів, уповноважені представники Українського культурного фонду надіслали прохання подати додаткові документи по проєкту організації-заявнику та змінити грантову заявку з огляду на зміщення початку реалізації проєктів з травня до червня.

  Організатори звернулись з проханням  виділити гроші на проведення з обласного бюджету у рамках програми розвитку Давнього Галича”.

 • Керівник управління культури національностей та релігій ОДА Володимир Федорак каже, що цього року фестиваль планують “реанімувати”, бо торік його не проводили через карантин.

  Мар’яна Гринечко, голова комісії, каже, що на фестиваль варто виділити кошти.

  “Коли з’явилось рішення Українського культурного фонду про відмову про підтримку проєкту, Сергій Адамович підняв питання про те, чому на фінальній стадії фонд відмовився фінансувати фестиваль. Цікава була ситуція, тому що ряд інших організацій звертались з цією самою проблемою. Пропоную підтримати фінансування проєкту, тому що якщо раз не провести фестиваль, то потім дуже важко відновити це “, – зауважила  Гринечко.

  Читайте також: жителі високогірного села на Косівщині заробляють на виготовленні сирних коників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!