«Поступовий гурт франківців» звинувачує Український культурний фонд у недобросовісності

 • Громадська організація «Поступовий гурт франківців» в рамках фестивалю «Галицьке лицарство» подала до Українського культурного фонду грантову заявку за програмою «Знакові події». Однак, Фонд відмовився далі співпрацювати з громадською організацією.

  Про це сьогодні, 27 травня, на пресконференції розповіли керівники “Поступового гурту франківців”.

  Як розповідає Сергій Адамович, координатор організації, лот присвячений 30-річчю незалежності України.

  «Ми пройшли технічний та експертний відбір. Мала відбуватись переговорна процедура, які заявки потраплять під фінансування. По балах ми проходили, далі у фонді виписали етапи конкурсу, а також уточнення нюансів, наприклад, чи немає заборгованості», – каже Адамович.

  Активісти розповідають, що після успішного проходження технічного та експертного відборів, уповноважені представники Українського культурного фонду надіслали прохання подати додаткові документи по проєкту організації-заявнику та змінити грантову заявку з огляду на зміщення початку реалізації проектів з травня до червня.

  Громадська організація врахувала всі зауваження, внесла зміни до пропонованих документів.

  Уповноважені представники Українського культурного фонду 21 травня надіслали листа про не підтримку проєкту Дирекцією Фонду. При чому, причини відмови стосувалися не результатів переговорної процедури, а тих вимог, відповідно до яких заявка вже була схвалена експертами. 

  Координатори також додають, що є ще ряд організацій, які мали стати переможцями, але не отримали перемогу через недобросовісні дії зі сторони фонду.

 • Організація та інші потенційні переможці звертатимуться до Президента України з проханням переглянути це питання. Якщо це не дасть результату, то звертатимуться уже до суду.

  «Для нас основне не фінансування, а існування проєкту як такого. А також те, що подібні конкурсні процедури мають бути максимально прозорими», – каже Сергій Адамович.

  Довідково: фестиваль «Галицьке лицарство» проводився вже двічі, він є основою обласної програми «Відродження давнього Галича як духовної культурної столиці Україні 2018-2021 рр.».

  До теми: 66 проєктів від прикарпатських ОТГ візьмуть участь у всеукраїнському конкурсі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!