“Гамлет” у франківському підвалі: Театр презентує неооперу жахів

Як уже повідомляв “Галицький Кореспондент”,  незабаром в Івано-Франківську презентують неооперу жахів “Гамлет”.

Прем’єра відбудеться 4-5 лютого в підвалі Івано-Франківського  обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

Переосмислений крізь призму ХХ століття “Гамлет” пропонує віднайти ключ до себе і, можливо, навіть не тільки поставити, а й дати відповідь на вічне питання “Бути чи не бути?”.

Режисер Ростислав Держипільський залучив до роботи композиторів Романа Григоріва та Іллю Розумейка, а над текстом вистави працював автор українського перекладу “Гамлета” –  Юрій Андрухович.

Сьогодні на прес-конференції з нагоди відкриття 78-го театрального сезону та прем’єри “Гамлета” очільник театру і режисер неоопери Ростислав Держипільський зазначив, що він уперше працює з таким оригінальним жанром, з таким професійним складом та  багатообіцяючим і складним матеріалом.

Роман Григорів вже відомий іванофранківцям за роботою в опері “Йов” Влада Троїцького, яка пройшла в рамках фесту Porto Franko Gogol Fest в 2016 році.

Він зізнався, що спершу здивувався такому дивному запропонованому місцю постановки “Гамлета”, як занедбаний підвал театру, однак потім саме ця незвичність та оригінальність стала однією з родзинок неоопери.

“Ця п’єса співзвучна з сьогоденням, – зазначила Ірма Вітовська. – П’єса дуже актуальна. Чому піджанр жах -ви зрозумієте у фіналі, коли прозвучить розшифрування”.

Нагадаємо, Івано-Франківський театр влаштував флешмоб на підтримку Aleppo.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!