Генеральний секретар НАТО дав «ритуальну» відповідь на питання про вступ України в альянс

 • Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн в альянс, без уточнеть, чи зможе скористатися цією процедурою Київ.

  Кожна демократична країна Європи має право подати заявку на членство в НАТО. Так, на запитання про можливість України вступити в альянс відповів Генеральний секретар Єнс Столтенберг, повідомляє “Дзеркало тижня”, пише “Галицький кореспондент”.

  Він нагадав, що в НАТО багато разів заявляли про прихильність до політики відкритих дверей. Він також нагадав, що на саміті в Мадриді союзники підтвердили свою підтримку права України самостійно обирати для себе союзи.

  «Такі рішення вимагають консенсусу всіх 30 країн-союзників. Але зараз ми зосереджені на тому, щоб забезпечити необхідну допомогу», – цілком «ритуально» відповів Столтенберг.

  Він також наголосив на необхідності підтримувати Україну в її обороні від російської агресії. Генеральний секретар НАТО визнав, що спроба Росії анесувати чотири українські області – це найбільші зусилля з захоплення чужої території за допомогою грубої сили з часів Другої світової війни. Кремль фактично намагається відірвати від України 15% її території, що приблизно дорівнює площі Португалії. Столтенберг запевнив, що НАТО не визнають російську анексію і заклиє всі країни зайняти таку ж позицію.

  «Донецьк – це Україна, Луганськ – це Україна, Запоріжжя – це Україна, Херсон – це Україна, так само як і Крим», – наголосив він.

 • Генсек НАТО також запевнив, що російське оголошення про анексію ніяк не впливає на готовність альянсу далі допомагати Україні в обороні.

  «Путін несе повну відповідальність за цю війну. І це його відповідальність закінчити її, закінчити страждання українців, закінчити енергетичну і продовольчу кризи. Якщо Росія припинить воювати, настане мир. Якщо Україна це зробить, вона припинить існувати як суверенна країна в Європі», – пояснив Столтенберг.

  Він також зауважив, мета ескалації, яку влаштував Путін, оглосивши спочатку мобілізацію і озвучивши нові ядерні погрози, а потім оголосивши про анексію чотирьох українських областей, – це змусити союзників відмовитися від підтримки України. Але Столтенберг пояснив, що після такої відмови і перемоги Росії у війні ситуація не стане більш безпечною, ніж якщо Захід і надалі буде допомагати Києву оборонятися.

  Нагадаємо, Україна підписала заявку на пришвидшений вступ до НАТО, – Зеленський

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!