ГПУ майже завершила розслідування розстрілів майданівців, – Луценко

 • Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що відчуває за собою обов’язок дати суспільству відповідь на запитання: “Хто дав злочинний наказ вбивати мирних майданівців?”.

  Про це він написав учора, 20 лютого, на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук»:

  “І ось сьогодні, в день п’ятої річниці кривавих подій, я можу твердо сказати: слідство встановило не тільки 66 осіб виконавців, які підозрюються у вбивствах ( з них 46 – втекли в РФ, решта – під вартою). ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані”, – повідомив Генпрокурор.

  Юрій Луценко стверджує, що комісія експертів і залучених фахівців, на підставі 988 томів матеріалів слідства прийняла висновок, що загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані знаходиться в прямому причинному зв’язку з рішеннями і діями таких осіб: екс-президента Януковича, екс -голови СБУ Якименка та його підлеглих Тоцького, Ганжі, Потієвського, Щеголєва, екс Міністра внутрішніх справ Захарченка та його підлеглих Шуляка, Конопляника, Миколенка , Міністра оборони Лебедєва, екс-начальника Генштабу Замани:

  “Як Генпрокурор гарантую, що ця найважливіша справа сучасної України піде на ознайомлення захисту і до суду відразу після рішення ВР про продовження процедури заочного засудження. Цього вимагає правоохоронна система. Цього вимагає справедливість. Цього вимагає сумління кожного, хто служить Українській Державі”, – зазначив Луценко.

  Нагадаємо, вчора по всій території України, вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. В Івано-Франківську з цієї нагоди, містяни пройшли урочистою ходою центральними вулицями міста.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!