Херсонців закликають не брати й не заповнювати “бюлетені” на псевдореферендумі

 • У Херсонській облраді закликають мешканців області, які лишилися на загарбаних територіях, не заповнювати бюлетені на постановочному “референдумі”.

  Сьогодні, 23 вересня, окупанти можуть почати ходити будинками, “наполегливо пропонуючи” проголосувати, взяти участь у так званому “референдумі”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Укрінформ”.

  За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, найкращий спосіб уникнути цього – просто не відчиняти двері. У ці дні виламувати двері й вламуватись у житла вони не повинні.

  Він також радить, якщо людина все ж таки відчинила двері — у жодному разі не брати бюлетені та не заповнювати їх.

  “Найкращим вашим обґрунтуванням відмови буде – “я не хочу потім сидіти у в’язниці”, – зазначив перший заступник голови Херсонської обласної ради.

  Він підкреслив, що це шоу жодних юридичних наслідків ні для України, ні для міжнародної спільноти не несе, але у тих, хто взяв участь у “референдумі”, можуть бути потім юридичні проблеми.

  Політолог Володимир Молчанов, також зазначає, що херсонцям важливо уникати спілкування з можливими “мобільними бригадами”, щоб у “бюлетені” чи в “списках” в жодному разі не залишилося власною рукою зроблених позначок чи підписів. Він також радить не відчиняти двері, а ввечері дотримуватися світломаскування.

 • Якщо вже “попались” у себе вдома, додав політолог, твердо відмовляйтесь, як від “голосування”, так і від будь-яких спроб подивитись ваш паспорт чи “звірити” дані.

  “Можете прямо казати, не вступаючи в дискусії, що не хочете сидіти 12 років, бо в Куп’янську теж хвалилися що “Россія навсєгда”, і де вони тепер? Їм точно не до вас буде, бо якщо вже ризикнуть робити обходи, це значить, що обійти треба багатьох”, – вважає Молчанов.

  До теми: Геть Росію з ООН: Верховна Рада закликає підписати петицію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!