Івано-Франківськ бере у кредит 500 мільйонів гривень

 • Сьогодні, 26 вересня, в Івано-Франківську відбулось засідання позачергової сесії міської ради. Одним з питань, яке розглянули депутати – про внесення змін до переднього свого рішення від 15.02.2018 року. Мова йде про залучення 500 мільйонів гривень, яке місто отримає шляхом випуску облігацій.

  Відсоткова ставка – 19,5% річних з можливістю перегляду кожні шість місяців у разі зміни облікової ставки Національного банку України, але не менше ніж 16% річних та не більше ніж 23% річних. Погасити запозичення місто має до 30 червня 2023 року.

  Депутат міської ради Сергій Гаєвський запитав, як потім будуть повертати ці кредити і чи можна брати запозичення на час каденції одного міського голови.

  «Коли ми приймали в грудні 2018 року бюджет, говорили про те, що він буде дефіцитний. Джерелом покриття недостачі визначили запозичення. Це було все прораховано», – відповіла заступниця міського голови та начальниця фінансового управління Вікторія Сусаніна.

  Вона пояснила, що не можна брати запозичення на термін каденції міського голови, бо таку велику суму не встигнуть виплатити. Посадовиця зауважила, що зараз приймається рішення, яке погодило Міністерство фінансів, далі його направлять в цінні папери, після чого ще місяць воно буде розглядатись.

  “Дай Боже, щоб ми до кінця року цей кредит взяли”, – сказала Сусаніна.

  Депутат Іван Гарасимко нагадав, що минулого року місто взяло 300 мільйонів, цього року ще 500 мільйонів. Крім того, Івано-Франківськ ЄБРР має віддати 5,5 мільйонів євро.

  «Бюджет розвитку міста – один мільярд двісті п’ятдесят мільйонів гривень. Виходить, борг дорівнює 80% – бюджету розвитку. Дуже файні цифри у нас виходять», – сказав Гарасимко.

  Також депутати запитали, як місто буде повертати запозичені гроші.

 • «Як повернули вже 100 мільйонів з 300 мільйонів попереднього боргу. Спільними зусиллями», – відповіла Сусаніна.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків ще раз нагадав, що це рішення насправді не нове, адже бюджет на 2019 рік приймали із дефіцитом і тоді передбачили, що потрібне буде залучення додаткових коштів.

  «Ми коли приймали бюджет, відверто говорили про це. Тепер же рішення пройшло всі необхідні погодження Мінфіну. Після рішення сесії оголосять конкурс між банками. Котрий запропонує найвигідніші умови, з тим і укладуть договір. Ми змушені брати кредит, щоб далі купляти комунальний транспорт, щоб будувати міст, ремонтувати та будувати школи, садки, заклади культури, медичні заклади та дороги. Це наші пріоритети», – сказав мер.

  Після тривалого обговорення 31 депутат проголосував “за”. Рішення прийняли.

  Нагадаємо, Руслан Марцінків попросив у нардепів відстояти акциз на алкоголь та сигарети

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!