Івано-Франківська обласна рада скасувала ліквідацію “Теплого Дому”

 • Сьогодні, 23 квітня, в Івано-Франківську розпочалось засідання шостої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

  Депутати розглянули рішення про скасування свого ж попереднього рішення, яким облрада ліквідувала КП “Теплий дім”. Нині у “Теплому домі” проживає 31 дитина-сирота. Ще 16 дітей із інвалідністю тут проходять реабілітацію і лікування.

  “Тимчасова слідча комісія ВРУ встановила факти порушення прав дитини у цьому рішенні. І ми зобов’язані вжити всіх заходів, щоб не допустити таких порушень. Ніякі заклади зараз ліквідовувати не можна, адже існуючі вже наповнені на 105%”, – розповіла Віталія Попович, в.о. начальника служби у справах дітей ОДА.

  Відповідаючи на питання одного з депутатів, Віталія Попович чітко сказала: фінансування на “Теплий Дім” в обласному бюджеті наразі не закладено. Втім, вона пообіцяла, що обласна адміністрація зробить все можливе, щоб знайти ці кошти.

  Детальніше про ситуацію читайте у матеріалі: «Теплий дім» закриють – дітям шукають прихисток

  “Ми тоді не передали заклад Долинській ОТГ, а просто по-панськи наказали – ліквідувати. Цього не варто було робити, адже мова йшла про порушення прав дитини”, – сказав депутат обласної ради Роман Ткач.

  За словами депутатки ВРУ Олени Вінтоняк, на цьому прикладі стала чітко видна “нищівна аура цієї реформи”. Вона сказала, що буде добиватися того, щоб заклади на кшталт “Теплого дому” не закривалися. Сам же заклад Олена Вінтоняк назвала зразком того, як мають функціонувати будинки для сиріт.

 • “Своїм поспішним рішенням ми тоді втрутилися в долю дітей-сиріт, а там їх 31” , – додала депутатка Наталя Перцович.

  Крім того, обласна рада прийняла звернення до ВРУ з приводу внесення змін до законодавства, згідно з яким раніше і ліквідували “Теплий дім”.

  “Ви звинувачуєте нашу ОДА і наш департамент освіти у тому, що вони чітко виконували вказівки Кабміну? Це абсурд. Ми розуміємо, що заклади повинні існувати – але під їхнє існування слід підвести законодавчу базу, якої зараз нема. І це завдання для депутатів ВРУ, які мають виконувати свою роботу”, – висловився голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

  Після довгих дискусій про законодавчу базу, права дитини та політичні дивіденди, обласна рада проголосувала за ці обидва рішення. Таким чином, рішення про ліквідацію КП “Теплий Дім” скасували.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!