Калушанин потрапив до рейтингу польського «Forbes 30 до 30»

 • Влад Турак, випускник Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка, нині проживає в Кракові.

  Стартапом 28-річного Влада Турака користуються близько 350 компаній зі США, Великої Британії та Канади, зокрема такі бренди, як Amazon, Avon, Salesforce та Стенфордський університет. Щомісячний дохід проєкту становить близько 130 тисяч злотих.

  Все почалося у далекому 2009 році, коли тато подарував 14-річному Владові перший комп’ютер. Ще тоді він почав цікавитися бізнесом та технологіями, намагаючись поєднати ці дві сфери, повідомляють «Вікна».

  «У віці 17 років я заснував один із найпопулярніших освітніх сайтів в Україні, який відвідувало понад 2 мільйони користувачів щомісяця, а також спільноту для учнів і студентів, в якій було сотні тисяч людей. Ви ж пам’ятаєте «Типовий одинадцятикласник»?

  Маючи 21, я став співзасновником ІТ-компанії, в якій працювало близько 20 осіб. У 24 роки приєднався до шведського стартапу в ролі технічного директора, а у свої 26 розпочав пригоду з Certifier.

  І ось зараз, коли мені вже 28, я потрапив до «Forbes 30 до 30» — списку тридцяти найталановитіших молодих людей в Польщі», — йдеться в повідомленні.

  З одного боку, автори стартапу побачили конкретну проблему: автоматизувати процес видачі сертифікатів, значків та різного роду нагород. З іншого боку, люди здавна люблять отримувати визнання за важку працю. Раніше це були переважно медалі за участь у війнах, а зараз це стосується сертифікатів, значків або досягнень в онлайн-іграх, — розповів про свій проєкт Влад Турак, який разом з Сергієм Бутком розвиває стартап Certifier.

  На думку польського Forbes, молоді українці дуже добре справляються зі зміною цієї сфери. Їхній стартап пропонує програмне забезпечення для створення та управління цифровими посвідченнями, сертифікатами та дипломами. Ним користуються близько 350 компаній зі США, Великої Британії та Канади, зокрема такі бренди, як Amazon, Avon, Salesforce та Стенфордський університет. Понад 600 тисяч людей зберігають цифрові документи з допомогою Certifier, а поточний щомісячний дохід стартапу становить близько 130 тисяч злотих.

  Стартап Бутка і Турака зібрав 2,67 мільйона злотих у двох раундах фінансування: спочатку 1,67 мільйона злотих від фонду BlackPearls і групи бізнес-ангелів, а згодом — 1 мільйон злотих від фонду Fundingbox.vc.

  До теми: На Коломийщині відкриють швейний коворкінг

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!