Кожний четвертий українець вважає громадські організації впливовими

 • 75% громадян України підтверджують актуальність обговорення реальності чи вигаданості теми так званого зовнішнього управління, присутності у політиці «агентів впливу», рівня їх професійності.

  Про це свідчать результати всеукраїнського глибинного дослідження «Що чекають українці від громадських організацій?».

  Дослідження проводилося з 20 липня по 10 серпня 2020 року ГО «Центр моделювання комунікацій» (ССМ) за участі 2118 респондентів.

  «Так чи інакше об’єктами і суб’єктами цього обговорення стають громадський сектор України та донорські структури, – зазначає Голова Правління CCM Марина Мармеладзе. –  Аналіз відповідей респондентів показав: більшість українців позитивно сприймає громадські організації та донорські структури. Мовою цифр – вони мають 8 балів з 10».

  Беззаперечну підтримку громадяни висловлюють діяльності донорських структур, а також відзначають їх важливу роль у процесі євроінтеграції України.

  • 80% респондентам подобається те, що донорські гранти дозволяють талановитій молоді навчатися й заробляти.
  • 66% розуміє, що діяльність західних структур в Україні виправдана зовнішньополітичним вектором розвитку країни.
  • 86% підтримують, що ГО переймають досвід реформування країн заходу;
  • 70% вважають, що отримання ГО іноземного фінансування не означає, що вона працює не в інтересах України;
  • 67% не згодні, що вихідці з ГО, які пішли працювати в органи влади, непрофесійні

  «Показово, що теза про неприйнятність іноземців у держструктурах, що шириться недоброзичливцями, є зовсім не популярною серед українців, – презентує результати дослідження Марина Мармеладзе. –  69% не згодні, що присутність іноземців у наглядових радах при державних структурах принижує Україну як державу. 73% вбачають у іноземцях, котрі входять до наглядових рад, посередників з пошуку інвесторів».

  Водночас цілеспрямована інформаційна кампанія проти громадського сектору вже призводить до існування стійкого негативного ставлення до ГО в окремих питаннях.

  • 40% вважає, що діяльність іноземних донорських структур має контролюватися й блокуватися.
  • 40% вірять, що іноземці через ГО отримують дані з метою встановлення контролю над привабливими сферами економіки України. 

  Читайте також: Недовіра, щастя і паніка. Як почуваються українці під час карантину

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!