Легендарному сотнику УПА Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України (фото)

 • Мирослав Симчич – український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, незламний політв’язень. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги».

  Як зазначила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, легендарний воїн УПА провів в ув’язненні понад тридцять років за те, що не хотів покаятися перед радянською владою. Вийшов на волю у 1985 році. Реабілітований лише у 2017 році.

  14 жовтня, у День захисника та захисниці, а також у день відзначення 80-ої річниці створення Української повстанської армії, Президент України Володимир Зеленський присвоїв Мирославові Симчичу звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Це нагорода за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність.

  “Сьогодні я особисто завітала до пана Мирослава, щоб вручити йому державну нагороду та подякувати за його героїзм та звитяги, що є прикладом для наших сьогоднішніх воїнів. Натомість маю тепер ще одну важливу місію – передати книги Михайла Андрусяка “Брати грому” з підписом легендарного сотенного УПА Президенту України Володимирові Зеленському”, – йдеться в дописі очільниці області.

  Дружина нашого легендарного воїна – пані Раїса, яку Мирослав Симчич все життя ніжно називає “серденько”, для нього міцна опора і допомога. Пані Раїса планує видати книгу “Співає Кривоніс”, у якій містилися б усі давні українські патріотичні пісні, які любить співати наш легендарний воїн. До речі, улюблена пісня пана Мирослава “Ой горе тій чайці, чаєчці небозі”.

  “Подружжя разом прожило нелегке життя. Виховали двох синів Ігоря та Мирослава, один з яких зараз гідно наслідує батька та бореться за нашу незалежність у цій жорстокій війні. Слава живій легенді, Герою України Мирославові Симчичу!”, – зазначила Світлана Онищук.

  Читайте також: У Коломиї нащадкам воїнів ОУН-УПА вручили нагороди предків

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!