Леся Українка заговорила голосом акторки Ірми Вітовської

 • Головна амбасадорка Волині Леся Українка заговорила голосом акторки Ірми Вітовської та приміряла креативні образи від відомого ілюстратора Олександра Грехова в проєкті «Привіт. Леся», який здійснюється за підтримки Українського культурного фонду луцькою радіостанцією CID FM.

  Про це “Укрінформу” повідомили автори проєкту.

  «Ми не подаємо сухі біографічні дані. У нашому проєкті Леся все каже сама за себе у своїх листах. Саме вони відкривають її зовсім іншою, ніж у шкільній програмі: дотепною людиною зі своїм емоціями та слабкостями. Людиною-новаторкою, модницею, музиканткою, любителькою подорожувати, жінкою, яка могла б жити нині серед нас, бути нашою сусідкою чи подругою. Переосмислити її життя та творчість можна і в ефірі радіостанції у Луцьку, і на подкаст-платформах, і на виставці сучасних мистецьких робіт», – розповіли в коментарі “Укрінформу” авторки проєкту Анастасія Передрій та Вікторія Жуковська.

  За їхніми словами, у серії радіопрограм та подкастів про Лесю Українку радійники руйнують спотворений образ поетеси як «нещасної хворої, прикутої до ліжка дівчини», «подруги пролетарів», «атеїстки, яка мала любовні стосунки з Кобилянською» та загалом – радянський формат цензурування. «Привіт. Леся» – це поєднання технологічного прогресу та сучасного підходу до вивчення класиків.

  Радіопрограми розділені на три блоки: власне вибрані листи Лесі; руйнування міфів і знайомство зі знайомою/незнайомою поетесою; думки відомих українців про Українку.

  Вибрані листи Лесі Українки озвучені заслуженою артисткою України Ірмою Вітовською.

  Своїми рефлексіями про Лесю Українку поділились лідерка гурту “ONUKA” Ната Жижченко, фронтмен рок-групи “KOZAK SYSTEM” Іван Леньо, письменник Сергій Жадан, артист Олександр Положинський, співачка Христина Соловій та інші.

 • Також презентували аудіоблок, присвячений цікавим фактам та міфам про поетесу, які підтверджували або спростовували експерти.

  У рамках проєкту український ілюстратор Олександр Грехов підготував серію унікальних листівок із інтерпретованими зображеннями Лесі Українки, які містять влучні цитати поетеси із листів.

  Читайте також: Прикарпаття отримає сім грантів від Українського культурного фонду

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!