Лукашенко хоче від РФ гарантій безпеки захисту Білорусі як власної території

 • Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко хоче отримати гарантії того, що Москва захистить його країну в разі нападу на неї аналогічно до того, як захищає власну територію.

  Про це Лукашенко сказав міністру оборони Росії Сергєю Шойгу під час зустрічі в Мінську в понеділок, його цитує державне агентство БелТА, повідомляє “Європейська правда”.

  За словами Лукашенка, він раніше обговорював це питання з президентом Росії Владіміром Путіним, який, за його словами, погодився з ним, що такі гарантії безпеки необхідні та мають бути формалізовані.

  “Він (Путін. – Ред.) абсолютно мене підтримав за всіма напрямами. І, каже, нам треба проревізувати всі наші договори й угоди, Білорусі та Росії, подивитися, який нормативний правовий акт міждержавного характеру треба ухвалити зараз, щоб забезпечити повну безпеку Білорусі… Загалом це звучало на переговорах так, що в разі агресії проти Білорусі Російська Федерація захищає Білорусь як власну територію. Ось такі нам потрібні (гарантії. – Ред.) безпеки”, – додав самопроголошений президент Білорусі.

  Лукашенко заявив, що західні країни “розтоптали” домовленості про гарантії безпеки, які дали в рамках Будапештського меморандуму в обмін на виведення ядерної зброї.

  З кінця минулого року велика кількість військових навчань і візитів високопоставлених російських посадовців викликали припущення, що Білорусь може офіційно приєднатися до війни проти України. Лукашенко постійно заперечував такі наміри, але заявив, що Білорусь відповість на “будь-які вторгнення” на її територію або спроби розпалювати заворушення.

 • Президент Росії Владімір Путін заявив минулого місяця, що планує розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі. Глава Міноборони Росії Сергєй Шойгу згодом повідомив, що Білорусь вже має у своєму розпорядженні штурмові літаки та комплекси “Іскандер-М”, які здатні завдати тактичних ядерних ударів.

  Читайте також: Латвія збудує ще понад 60 км огорожі на кордоні з Білоруссю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!