Лукашенко підписав закон про смертну кару за держзраду в Білорусі

 • За зраду державі, вчинену посадовою особою або військовослужбовцем, запроваджується можливість застосування виключного покарання – смертної кари.

  Білоруський диктатор Олександр Лукашенко підписав закон “Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності”, який передбачає смертну кару для чиновників за державну зраду, передає УНН із посиланням на БЕЛТА.

  За даними ЗМІ, “законом передбачається поширення кримінальної відповідальності за зраду державі, вчинену посадовою особою, на всіх осіб, які обіймають державні посади.

  За низку злочинів антидержавної спрямованості у Білорусі встановлюється додаткове покарання у вигляді штрафу у розмірі до 50 тис. базових величин. Цей захід покликаний забезпечити безумовне відшкодування шкоди, заподіяної такими діяннями, та позбавлення осіб, що їх вчинили, коштів для продовження злочинної діяльності.

  Крім того, “запроваджується кримінальна відповідальність за пропаганду тероризму, дискредитацію Збройних сил, інших військ та військових формувань, воєнізованих організацій та порушення вимог щодо захисту державних секретів”.

  З трьох до десяти діб збільшується термін затримання осіб, підозрюваних у скоєнні зради державі, змові або інших діях з метою захоплення державної влади, шпигунства та агентурної діяльності, що необхідно для забезпечення максимально якісного проведення оперативно-слідчих заходів у відповідних справах.

  Одночасно передбачається звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які здійснювали підготовку до нападу на установи, що користуються міжнародним захистом, або до скоєння диверсії, але відмовилися від своїх намірів та сприяли у запобіганні зазначеним злочинам, зазначає БЕЛТА.

  Читайте також: Росія відмовляється від обміну жінок чи поранених у форматі “всіх на всіх”, – Лубінець

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!