Малюю й серед ночі: як франківська лікарка-гінеколог стала художницею (фото)

 • Сьогодні, 30 листопада, в Івано-Франківську у виставковому залі Національної спілки художників України відбулася виставка франківської художниці Аліси Шиманської.

  Жінка працює лікарем-гінекологом. Однак ця професія не заважає їй малювати. Цим ремеслом вона наймається тільки півтора року. Каже, що їй просто захотілося, і вона вирішила спробувати.

  «До мене часом і уночі приходять ідеї майбутньої картини. Тоді я вмикаю серед ночі світло і малюю. Найбільше люблю малювати людей та квіти. Портрети для мене – це верх майстерності. Тому намагаюся більше працювати у цьому напрямку», – каже Аліса Шиманська.

  Це вже друга персональна виставка художниці. Перша відбулася в липні у Бастіоні.

  Малює художниця олійними фарбами. Одну картину малює зазвичай два дні. Однак є й такі, на які витрачає й місяць. Загалом за рік жінка створила понад 40 полотен.

  Її художня кар’єра почалася з того, що жінка побачила картину, а та їй дуже припала до душі. Тоді у її голові війнула думка «як таку красу могла створити людина». Тоді франківка подзвонила до художниці, і вони домовилися про урок. Вже опісля жінка почала вчитися й в інших художників. Також мала уроки в Інтернеті: одного разу її навчала художниця з Аргентини.

  «Мені це дуже подобається. Зовсім скоро у мене буде ще один курс. Хочу все більше і більше вчитися», – говорить франківка.

 • У лютому 2020 року Аліса Шиманська стала призером міжнародного конкурсу «Голден тайм» у Канаді. Три її картини зайняли перше місце, а ще дві – друге.

  Про цей конкурс я дізналася з Інтернету і вирішила взяти участь. Я менеджеру відправила свої картини, і вони їм дуже сподобалися“, – розповіла художниця.

  До теми: Калуська майстриня виготовляє іграшки для недоношених дітей

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!