Мама захворіла перед пологами: на Прикарпатті новонароджене немовля померло від COVID-19

 • Від двобічної субтотальної пневмонії на Івано-Франківщині померла новонароджена дитина, мати якої в останній місяць вагітності хворіла на коронавірус.

  У немовляти посмертно виявили COVID-19, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  Жінка народила у Коломийському пологовому будинку 18 вересня о 13:35, однак о 18:10 того ж дня дитина померла.

  “Дитинка народилася живою, але вже мала симптоми захворювання. Оцінка – 5,6 балів. Зразу після народження неонатолог надав їй допомогу, дитину одразу перевели у палату інтенсивної терапії. Після того ми зробили дитині швидкий тест і він був негативний. Неонатологи займалися лікуванням дитини, підключили її до апарату штучної вентиляції легень. Сатурація не піднімалася, незважаючи на використання кисню. Стан дитини не покращувався”, — розповідає керівник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

  Лікар каже, немовляті зробили швидкий тест, бо для проведення полімерно-ланцюгової реакції був потрібен час, мінімум доба. Про те, що дитина хворіла на COVID-19, медики дізналися 21 вересня, коли отримали висновки патологоанатомічного розтину та досліджень біоматеріалу.

  “Діагноз підтверджений: ускладнення COVID-19 — двобічна субтотальна пневмонія, яка стала причиною смерті дитини”, — сказав Богдан Ленчовський.

  Вагітність у матері дитини протікала без ускладнень, з легкою анемією, розповідає лікар. Жінка перебувала на обліку у приватному медзакладі у Коломиї, стала на нього на 15 тижні вагітності.

  За дев’ять днів до пологів, 9 вересня, вагітна звернулася у Коломийський пологовий будинок із скаргами на незначний нежить і загальну слабкість.

  “Ми провели їй швидкий тест і він виявився позитивним. Враховуючи “доношену” вагітність і позитивний тест ми порекомендували їй поїхати у ковідне відділення Івано-Франківського перинатального центру. Вона відмовилася і сказала, що не довіряє швидким тестам. На наступний день, 10 вересня, жінка звернулася до сімейного лікаря, який її оглянув і взяв аналіз на ПЛР-тест”, — розповідає начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

 • 11 вересня вагітна отримала позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус. За словами Богдана Ленчовського, її телефоном консультував сімейний лікар. Пацієнтка мала незначну закладеність носа, невисоку температуру, відчувала запахи та смаки. Жінка лікувалася амбулаторно, пила домашні чаї і вітаміни. Стан її не погіршувався, розповідає Богдан Ленчовський.

  16 вересня вагітна повторно здала ПЛР-тест і отримала негативний результат. Через два дні породіллю прийняли в Коломийський пологовий будинок.

  “Жінка з тим, що вона здорова, 18 вересня поступила до нас у пологовий будинок із родовою дією. Ми ще раз, повторно зробили їй тест, тест був знову негативний. Тоді жінка попросила, щоб разом із нею на пологах був чоловік. Оскільки ми дозволяємо партнерські пологи з негативним ПЛР-тестом, то ми тут на місці зробили тест її чоловікові. У нього ПЛР-тест був позитивний. Тому ми не дозволили йому заходити у пологовий будинок і бути з жінкою на партнерських пологах”, — розповідає Богдан Ленчовський.

  Остаточний діагноз — двобічна субтотальна пневмонія коронавірусного походження, медики поставили 21 вересня, після патологоанатомічного розтину. У померлої дитини виявили вірус COVID-19, який призвів до ускладнень.

  До теми: у МОЗ розповіли, які є протипоказання до вакцинації від COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!