Мандрівник із Івано-Франківська планує пройти 350 кілометрів зимових гір

 • Іванофранківець Ігор Магновський планує здолати на лижах 350 кілометрів зимових гір. Соломандрівник вирушає в одиночний скітур 14-го лютого і планує завершити його через місяць.

  Мандрівник розповів, що хоче пройти на лижах всю дугу Українських Карпат від польського до румунського кордону по найдовшому та найскладнішому гірському маршруту в Україні, інформують “Вікна” 

  Шлях пролягатиме Верховинським вододільним хребтом, Боржавою, Красною, Свидовецьким масивом, Чорногорою і закінчиться в Чивчинських горах.

  “Ці гори наймальовничіші і найдикіші в плані екзотичних видів, де ще довго в березні зберігається сніговий покрив”, — каже Ігор Магновський.

  Ідея народилася десять років тому. За цей час набув досвіду гірських походів, а також мандрівок в умовах півночі при температурі -40. Три роки працював гірським гідом на Кавказі. Крім того, займається бігом. Найдовший лижний похід Карпатами тривав десять днів.

  “Цей похід я розглядаю, як серію таких десятиденних походів, він не буде стовідсотково автономним”, — розповідає Ігор Магновський.

  Після кожного гірського масиву соломандрівник планує спускатися в населені пункти, щоб підзарядити гаджети, підсушити спорядження, помитися, переночувати, взяти запас їжі на наступний етап. Адже — пояснює — у класичній скітурній мандрівці рюкзак має важити не більше 15 кг.

  Спорядження використовує ультралегке, від українських виробників, зокрема, спеціально для його походу розробили бівачний мішок, що розкладається у формі намета. Спатиме у колибах, а за потреби — і просто неба, адже пуховий спальник дає можливість витримати тридцятиградусні морози, і вже є такий досвід.

 • Харчуватиметься сублімованою їжею, яку можна просто залити окропом. Із собою матиме пальник з газовим балоном.

  В похід йде на спеціальних скітурних лижах — ультралегких і ширших, ніж гірські лижі для підготовлених трас. Як розповів Ігор Магновський, кріплення дає можливість йти з вільною п’яткою, а черевики —полегшені й еластичні, в них можна ходити. Завдяки спеціальній підкладці — камусу — на таких лижах можна підійматися вгору.

  Після походу франківець має намір продемонструвати відзняті фото, щоб популяризувати карпатський туризм. А також цим походом мандрівник готується до складніших походів у майбутньому, адже кліматичні умови високогір’я характерні для тундри.

  Читайте також: Гори помилок не пробачають

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!