Марцінків пояснив, чому зростала вартість моста на Пасічну та розповів деталі його будівництва (фото)

 • В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну. Сьогодні, 2 серпня, міський голова Руслан Марцінків вирішив ознайомити містян із роботами.

  Він запросив всіх охочих з 10 до 18 години відвідати будівництво.

  “Перед виборами було дуже багато звинувачень, тому ми вирішили провести такий захід”, – сказав міський голова.

  Мер розповів, що будівництво складається з трьох етапів: зведення конструкції моста, розв’язки на вулиці Надрічній та під’їзної дороги на вулиці Хіміків. Наразі реалізовують перший етап.

  Руслан Марцінків каже, що з початком будівництва у проєкт були внесені певні корективи. Забивні палі замінили на буронабивні через глинясті ґрунти. Так, залізобетонну конструкцію замінили суцільною металевою. У зв’язку з цим міст став легшим та сучаснішим, збільшився термін експлуатації, а це мінімум 80 років, а також спростилося його обслуговування.

  Також мер пояснив, що станом на сьогодні ціна моста зросла на 58 мільйонів гривень і не перевищує заявленої вартості проєкту. Марцінків наголошує, що найбільше на зростання ціни впливає вартість металу, а це – основна маса конструкції. Крім того, зросли мінімальна зарплатня та вартість енергоносіїв, палива та будівельних матеріалів.

  “Ціна металу зросла майже вдвічі. 87 тисяч гривень вартує тонна, а ринкова ціна взагалі зросла майже в 4 рази”, – сказав Марцінків.

  Він зазначив, що наразі проєкт на розв’язку є, проте тендер ще не відбувся і яка буде ціна – ще невідомо. Останнє, що робитимуть – під’їзну дорогу.

  “Побудувати такий міст за 120 мільйонів гривень, за цінами 2017 року, – неможливо. Тому подорожчання цілком допустиме”, – переконує міський голова.

  Наразі на будівництво вже витратили 136 мільйонів гривень. Марцінків пояснив, що гроші йдуть з місцевого бюджету, зокрема доводиться недофінансовувати інші об’єкти. Оскільки держава нічого не дає. Проте на якесь фінансування він надіється. Відповідно довідки навіть передали Володимиру Зеленському. Також міський голова зазначив, що у планах є будівництво ще одного моста.

  “Кажуть, що міст вузький, але ми оглянули всі можливості, що можна буде зробити. Це не міст для транзитного транспорту”, – додав начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

  Так, ширина мосту становитиме 14 метрів, проїжджа частина – 9,5 метрів, дві смуги руху – по 3,75 метра, дві смуги безпеки – по метру. Крім того, передбачені пішохідні та велодоріжки.

  “Якщо аварія на мості станеться, то авто відтягнуть у технічну зону. Рух машин продовжуватиметься”, – додав Галіпчак.

  Проєктно-кошторисна документація розв’язки зі сторони вулиці Надрічної виготовлена цього року та отримала позитивну експертну оцінку. Кошторисна вартість – 329 мільйонів гривень. Будівництво під’їзної дороги на вулиці Хіміків планують розпочати у 2020 році, а всі етапи будівництва планують завершити до кінця того ж року.

  Нагадаємо, у Франківську пояснили, що змінить другий міст

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!