Марцінків розповів, як він колись святкував Різдво

 • Кожне Різдво особливе. Адже воно повертає нас у той безтурботний час, коли на Святвечір найважливішим нашим обов’язком було знайти на небі першу зірку, щоб вже можна було сідати за стіл.

  Так вважає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі.

  “Скажу чесно, зірку я не шукав. У нашій сім’ї лише чекали, коли надворі смеркнеться. Доки мама з бабусею готували святкову вечерю, я захоплено спостерігав за процесом. Адже є у цих приготуваннях щось таке дивовижне”, – пише мер.

  Далі, він з братом накривали на стіл: під скатертину обов’язково клали сіно й монети. Сідали за стіл, та вірили, що з ними вечеряють й всі ті, хто вже давно не з ними.

  “Моїм найважливішим завдання у той вечір було квокати під столом – як символ того, що за столом усі (і люди, і тварини), ну і щоб кури добре неслися. Далі – колядувати. Пам’ятаю, як дід починав «Бог Предвічний» і тоді вже всі підхоплювали за ним. Ще з того часу, це моя улюблена колядка”, – каже Марцінків.

  Більшість з тих традицій перейшли й у його сім’ю.. Звісно, до них додалися ще й родинні традиції дружини. 

 • За словами міського голови, кожна родина має свої традиції у цей вечір. І їх потрібно берегти, адже це – наче зв’язок з тими, хто приходить до нас на Святу Вечерю.

  Нагадаємо: Через карантин “Коляда на Майзлях” пройде у режимі онлайн

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!