Масове отруєння на Прикарпатті: фахівці назвали причину, а люди написали заяву в поліцію

 • Причина масового отруєння на Прикарпатті – сальмонела. Бактерію виявили у більшості пацієнтів. А от звідки вона взялася – поки з’ясовують.

  Людям стало зле ще минулого тижня після святкування випускного у ресторані. Кількість хворих досі зростає, повідомляють «Подробиці».

  Інфекційне відділення Богородчанської лікарні – майже всі палати тут зайняті. Від суботи з ознаками отруєння сюди госпіталізували вже дванадцятеро людей. А хворих усе привозять.

  Пані Любов майже тиждень не може підвестися з лікарняного ліжка. Каже: така слабкість, що непритомніє. Їй стало зле ще минулої п’ятниці – одразу як повернулася з випускного доньки. Святкували його в одному з місцевих ресторанів. Із двадцяти восьми людей занедужали майже всі. Вчора в лікарню привезли ще одну маму в тяжкому стані.

   «Сальмонела, сказали. Там був дуже підозрілий один салат – шинковий. Він був прокислий», – додає Любов Цюпа.

  Про зіпсовані м’ясні страви розповідає і Христина. Дівчинка зараз мала б готуватися до вступних іспитів, натомість – щонайменше десять днів проведе у лікарні.

  «У мене підготовка зараз до творчих конкурсів, я поступаю в Інститут мистецтв. І, на жаль, я зараз не можу до них готуватися», – зазначає постраждала Христина Цюпа.

  Сальмонельоз діагностували й у пані Світлани. Жінка каже: постраждалих насправді значно більше, адже того вечора з ними в ресторані були ще майже півтори сотні людей, але в якому вони стані, достеменно невідомо.

   «Я теж чула, що вони у Франківську в лікарні, що звернулися до Франківська», – зауважує постраждала Світлана Вірстюк.

  Журналісти намагалися з’ясувати деталі в завідувачки інфекційного відділення. Та лікарка не тільки відмовилася від коментарів, а й просто при них нагримала на пацієнтів за спілкування з журналістами. Поспілкуватися на камеру вона також не захотіла.

  «Надвір! І даєте інтерв’ю скільки влізе!», – відрубала лікарка.

  Хворі кажуть: власники ресторану з ними навіть не намагалися зв’язатися. Люди написали заяву в поліцію. Там відкрили кримінальне провадження за фактом масового отруєння. Своє розслідування розпочали й епідеміологи.

   «Із 12 осіб, які знаходяться зараз у стаціонарному лікуванні в Богородчанській центральній лікарні в 10 вже є проведено дослідження, з них в цих 10, у сімох є попередньо сальмонельоз», – розповідає головний санітарний лікар в Івано-Франківській області Руслан Савчук.

  Звідки інфекція взялася в продуктах – фахівці ще з’ясовують. Кажуть: розслідуванню неабияк заважає те, що їм запізно повідомили – з дня святкування минуло більше ніж три дні. Але збудника хвороби таки виявили.

  «Попередньо є інформація, що з 20 відібраних змивів на бактерії групи кишкової палички у нас йде чотири позитивні. Тобто, це говорить про те, що ці бактерії були там присутні. Причина, яка цьому всьому могла бути – ми ще будемо з’ясовувати – протягом цих днів, чи це є якісь бактеріоносій, чи це було недотримання правил особистої гігієни, чи порушення технологій приготування страв», – додає Руслан Савчук.

  Остаточні результати фахівці обіцяють оприлюднити вже незабаром.  Наразі кількість людей, що отруїлися, вже зросла до 17 осіб.

  Як з’ясувалось згодом, ресторан немає документів на продукти і медкнижок, його зачинили.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!