Міністр Федоров пояснив, чому “Дія” постійно “ламається”

 • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що додаток “Дія” час від часу дає збої, тому що він не зберігає персональні дані, а щоразу при авторизації підтягує документи з різних реєстрів, які будувалися давно і іноді “не витримують”.

  Про це Михайло Федоров розповів у інтерв’ю BBC Україна.

  “Насправді нічого не зламалося. Чому зникають документи? Тому що Дія не зберігає персональні дані, кожного разу, коли ви авторизуєтесь, з усіх реєстрів підтягуються документи. Немає однієї бази даних, де все зберігається. Кожного разу – це нові запити до реєстрів. А наші реєстри будувались багато років, хоча ми їх і оновлюємо поступово, тому, коли система не стабільна, реєстри не витримують, а інформація не підтягується. Але це не значить, що документи зникли, в цей час вони просто не підтягнулися”.

  Він додав, що Мінцифри дбає про безпеку, тому “така архітектура безпечніша, ніж зберігати дані”.

  За його словами, коли запустили послугу “єПідтримка”, то отримали “надвелике навантаження на систему – мільйони запитів на день”. Він також нагадав, що про необхідність тестування нової послуги і можливі збої попереджали заздалегідь, а сама нестабільна ситуація тривала дуже недовго.

  Федоров також запевнив, що Мінцифри намагається зробити все, щоб у людей не виникало проблем.

  Тому вони наразі працюють над трансформацією базової інфраструктури, щоб подібних ситуацій зі зникненням документів у майбутньому не виникало.

  Читайте також: Як отримати і де витратити “ковідну тисячу”: детальна інструкція

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!