Музею депортації в Брошнів-Осаді подарували товарний вагон, яким людей везли до Сибіру

 • Музей депортації українців у Брошнів-Осадській територіальній громаді поповнився ще одним надзвичайно важливим експонатом: прибув історичний вагон товарного потяга, у яких радянська влада перевозила людей у Сибір.

  Про це повідомив колишній голова громади, депутат обласної ради Назарій Іванів.

  Чотиривісний дерев’яний вагон територіальній громаді безоплатно передало акціонерне товариство «Укрзалізниця».

  “Саме цей вагон буде тим емоційним інформаційним вісником із минулого, із трагічних 1943-1957 років, який в уяві відвідувачів відтворюватиме масштабність злочину радянської влади проти української нації, проти прикарпатців-патріотів, які вірили в Україну. Музей депортацій українців живитиме національну свідомість історичною пам’яттю і стане пересторогою для майбутніх поколінь, щоб такі події уже ніколи не повторювалися”, – пише Назарій Іванів.

  Рік тому для розміщення музею придбали у комунальну власність громади приміщення, у якому наразі проводяться ремонтні роботи. Уже почали збирати артефакти, готуються експозиції.

 • “А також Брошнів-Осадську територіальну громаду визнали переможцем обласного конкурсу проєктів і у наступному році продовжаться роботи з підготовки до відкриття музею за кошти обласного бюджету. Це надзвичайно важливий проєкт не тільки для жителів Прикарпаття, але й всієї України”, – додає Іванів.

  Читайте також: У Франківську відкрили музей Софрона Дмитерка

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!