На горі Піп Іван встановили смартдатчик погоди

В Івано-Франківській області, на горі Піп Іван на даху колишньої астрономічної обсерваторії науковці встановили – смартдатчика погоди Lufft WS800-UMB.

Про це повідомляє Прикарпатський Національний університет ім. В. Стефаника.

«27 липня в рамках реалізації спільного проєкту з відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван між Варшавським та Прикарпатським університетом, відбулася інсталяція першого наукового приладу – смартдатчика погоди Lufft WS800-UMB. Прилад встановили на даху Обсерваторії», – йдеться у повідомленні.

За словами ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди, відкриття першої наукової інсталяції на «Обсерваторії» є підтвердженням намірів Прикарпатського та Варшавського університетів проводити тут наукові дослідження. Ректор зауважив, що за кілька тижнів стартує проєкт, який передбачає наповнення «Обсерваторії» сучасними приладами для досліджень.

За інформацією сайту обсерваторії«Білий Слон», Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» створюють в рамках реалізації спільного проєкту з відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван між Варшавським та Прикарпатським університетами.

Обладнання належить Астрономічній обсерваторії Варшавського університету та передано українським партнерам Студіями Східної Європи Варшавського університету у безоплатне користування. Завданням смартдатчика погоди є аналіз клімату на вершині гори протягом наступних двох років.

До теми: ТОП-15 місць, де можна відпочити у Карпатах

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!