На Івано-Франківщині штучний інтелект допомагає діагностувати туберкульоз

 •  
  Сьогодні в Україні доступні всі методи діагностики туберкульозу, що рекомендовані ВООЗ.
   
  Про це пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
   
  За минулий рік на Прикарпатті зареєстрували 493 вперше виявлених випадків та 92 рецидиви туберкульозу, серед яких: у дітей віком 0-14 років – 10 випадків; у підлітків віком 15-17 років – 1 випадок.
   
  На туберкульоз може захворіти кожен, проте вищий ризик виникнення захворювання у людей, які перебувають у постійному контакті з хворим на ТБ; людей, які живуть з ВІЛ; людей, які вживають наркотики, алкоголь та тютюн; людей з ослабленим імунітетом; дітей, оскільки їхня імунна система не сформована.
   
  “Важливо, що в нашій області є достатньо професійних лікарів та сучасного обладнання, аби виявляти патології. Зокрема, на Прикарпатті маємо 10 молекулярно-генетичних систем Gene Xpert, які дозволяють діагностувати туберкульоз всього за дві години. Також нещодавно я розповідав про те, що в обласний фтизіопульмонологічний центр передали комплект штучного інтелекту для автоматичного аналізу рентгенівських знімків грудної клітки. За цей час ШІ опрацював 263 знімки, 127 раз виявив туберкульоз та двічі онкологію”, — зазначив Володимир Дзьомбак.
   
  Туберкульоз лікується, успіх залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.
   
  Прикарпатців закликають не нехтувати щорічними профілактичними оглядами. Це дасть можливість вчасно виявити хворобу та швидко її вилікувати.
   
  Усі послуги з виявлення, діагностики та лікування туберкульозу є безоплатними для пацієнтів.

  До теми: У Франківську ветерани і військові після поранення можуть безкоштовно займатися у спортзалах “Альянс”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!