На Калущині поштарка привласнила майже 160 тисяч гривень, аби лікувати чоловіка

 • Гроші привласнила для операції чоловіку, однак це не допомогло зберегти сім’ю: поштарку засудили за махінації, а чоловік із нею розлучився.

  Долинський районний суд виніс вирок, яким 28-річну начальницю відділення поштового зв’язку села Спас Центру поштового зв’язку №2 Івано-Франківської дирекції АТ “Укрпошта” визнав винною у привласненні майже 160 тисяч гривень, інформує Долинський районний суд Івано-Франківської області. 

  Як встановив суд, 2 жовтня 2021 року поштарка в приміщенні очолюваного відділення, що в с. Спас Калуського району, використовуючи свій робочий комп’ютер, за допомогою особистого логіну та паролю, ввійшла в програму АРМЗ (автоматизоване робоче місце зв’язку), внесла неправдиві дані до послуги приймання готівкових коштів для поповнення платіжних карток через термінал АТ “Укрпошта” та незаконно перерахувала на власні карткові рахунки 19 100 гривень. А у період з 6 по 28 жовтня 2021 року повторно перерахувала на власні карткові рахунки 139 847,35 гривні.

  У судовому засіданні обвинувачена повністю визнала свою вину у вчиненні інкримінованих їй злочинів та пояснила, що влітку 2021 року її чоловік отримав травму ока і потребував значних коштів на лікування та операцію. Оскільки грошей не було, то вона привласнила кошти “Укрпошти”.

  Та чоловік не оцінив старання дружини допомогти йому в лікуванні й вже на час розгляду кримінального провадження із нею розлучився. До того ж, крім 160 тисяч гривень, які обвинувачена повернула АТ “Укрпошта”, їй довелося ще й сплатити штрафні санкції у розмірі понад 30 тисяч гривень.

  За наявності кількох пом’якшуючих покарання обставин, які істотно знижують ступінь тяжкості вчинених злочинів, з урахуванням особи обвинуваченої, її суб’єктивного відношення до вчиненого, суд призначив покарання – 3 роки та 2 місяці з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності на строк 2  роки, і на підставі ст. 75 КК України звільнив обвинувачену від відбування призначеного судом покарання з випробуванням на іспитовий строк 1 рік.

  Читайте також: Франківські водолази почистили дно річок і міського озера, знайшли 55 плит і майже 300 кг сміття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!