На Надвірнянщині створять громадський простір

 • Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” підписала угоду з головою смт. Делятин про створення громадського простору.

  Про це сьогодні, 3 вересня, вони повідомили на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”:

  “Чи знали ви, що Делятин до 1989 року називався Ділятин? А взагалі, історія селища сягає ще часів Середньовіччя. Тут шляхтич Анджей Белжецький збудував замок, а потім селище перейшло у власність графам Потоцьким. З головою цього історичного селища Богданом Клим’юком ми підписали угоду. Це вже п’ята і поки що остання громада, яка отримає свій простір, де проводитимуть заходи, запрошуватимуть гостей, ділитимуться новинами”, – йдеться у дописі.

  У Просвіті зауважили, що мешканці Делятина – активні й креативні й нагадали, що в селищі діяли багато національних товариств як на початку ХХ століття, так і перед розпадом Союзу:

  “Тут є пам’ятки природи: Кливський заказник, до речі, загальнодержавного значення, Малевський комплекс – скелясте урвище. А ще – пам’ятки історії: греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці, римо-католицький костел святого Франциска. А тепер буде ще одна родзинка – громадський простір”, – розповіли вони.

  Варто зазначити, що цей проєкт фінансує USAID Ukraine – USAID Україна.

  Довідково. “Молода Просвіта Прикарпаття” – громадська організація, створена з метою формування національної свідомості та пропагування українознавства, збереження культурної спадщини і традицій, розвитку громадянського суспільства, утвердження прав людини і демократичних цінностей.

  Читайте також: Лицарські бої та фаєршоу: як на Надвірнянщині проходив фестиваль “Дженджур Фист”.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!