На Прикарпатті 12 років не можуть збудувати міст (відео)

 • Міст у селі Мошківці Калуського району, який зруйнував паводок ще 12 років тому, досі не відновили.

  Не вплинула на обласних чиновників у 2019-му і смерть молодої жінки, якій медики не встигли допомогти, бо не змогли вчасно доїхати через відсутність переправи. Правда, у селі встановили два тимчасові мости, пише “Суспільне”.

  Надія Равлюк щодня їздить на роботу через дерев’яну переправу. Жінка працює в сусідньому селі вчителькою. Цей міст – один із тих, яким можна дістатися до населеного пункту.

  Кожного дня понад десять дітей проходить, не тільки із Мошківців, а й із сусіднього Суботова та Колодієва. І, напевне, найбільшою проблемою є пересуватися ним взимку, коли місток промерзає і дуже важко ним пройти. Чесно, я приходжу кожного дня взимку із синочком в садочок, боюся, щоб просто цей місток під нами не проламався“, – розповідає Надія Равлюк.

  За словами сільської голови Сівки-Войнилівської Оксани Галки, сільрада щороку звертається в район та область із проханням добудувати міст, адже це єдина переправа, яка з’єднує Мошківці із сусіднім селом, де є дитячий садок, школа та інша інфраструктура.

  Кожного року ми цю будову вносимо в перелік соціально-економічних потреб. Наразі спілкувалася із департаментом капітального будівництва. Вони сказали, що вже є закладені кошти на оновлення проєктно-кошторисної документації, і наш міст – у першій черзі на відновлення“, – каже Оксана Галка.

  Міст між Мошківцями та Сівкою-Войнилівською увійшов до переліку об’єктів за Концепцією державної цільової економічної програми відновлення мостів на автомобільних дорогах державного та місцевого значення. Про це у телефонній розмові повідомив заступник директора обласного департаменту розвитку громад, територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Володимир Рачкевич.

  “Міст у Сівці-Войнилівській, по суті, у Мошківцях, відбудують у 2021-му році. Цього року ми плануємо зробити проєктно-кошторисну документацію, пройти експертизу, а в 2021-му відбудовувати. Там просто аварійна ситуація, як із конструкціями, так і з безпекою руху. Точно зараз не можу сказати, скільки коштів, але не менше як 40 (мільйонів – ред.)”, – каже Рачкевич.

  Більше у сюжеті

  До слова: На Прикарпатті добудовують міст, який почали робити ще у 2006 році

  Головне фото – ілюстративне

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!