На Прикарпатті через неякісні сир та масло оштрафували завод

 • Антимонопольний комітет України прийняв рішення про накладення штрафів після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафних санкцій для шістьох виробників перевищила 111,5 мільйона гривень.

  Під час розслідування виявили низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Один із заводів працює й на Прикарпатті, повідомляє Антимонопольний комітет України.

  Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й в іншій продукції. Зокрема, комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів.

  Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

  На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей“, – йдеться в дописі.  

  З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом». На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, 10 грудня наклали штрафи:

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 грн.
  • ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 грн.
  • ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн.
  • ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн.
  • ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 грн.
  • ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.

  Варто зазначити, що деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше.

  Нагадаємо, в Україні перевіряли вершкове масло: на Прикарпатті знайшли найбільше фальсифікату

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!