На Прикарпатті лісівники наповнюють годівниці для диких тварин

 •  

  У Карпати навідалася справжня зима, мисливознавцям саме час подбати про підгодівлю диких тварин.

  До прикладу, у Вишківському, Мізунському та Мало-Турянському лісництвах Вигодського лісгоспу єгерські служби заздалегідь оновили годівниці, які саме зараз наповнили сіном, підгодівельні майданчики забезпечили кукурудзою та вівсом, у солонцях на звірів чекає сіль, йдеться на сайті Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

  «Мінеральна підгодівля надзвичайно важлива для тварин, оскільки покращує травну систему, нормалізує обмін речовин, засвоєння корисних сполук, сприяє здоровому розвитку кістково-м’язової системи та росту хутра, – розповідає Анатолій Вертепний, мисливознавець Вигодського лісгоспу. – Також сіль є хорошим профілактичним засобом від багатьох захворювань у молодняку».

  Так, річна витрата солі на один солонець для парнокопитних складає 10 кг, для зайця-русака 3 кг.

  Анатолій Вертепний наголошує, що підгодівлю диких тварин єгерські служби проводять не цілий рік, а лише у період відсутності або обмеженого доступу кормів у місцях перебування мисливської фауни. Тривалість сезону підгодівлі диких тварин залежить від строків замерзання верхнього шару ґрунту, установлення значного снігового покриву, протяжності зими та інших факторів, і може коливатися від 45 до 120 днів. У середньому для умов господарства вона складає 100 днів.

  «Площа мисливських угідь Вигодського лісгоспу становить 45 тис. гектарів, проте підгодівля тварин ведеться в місцях, де спостерігається їх масове скупчення. Подалі від людних місць та доріг загального значення», – говорить Анатолій Вертепний.

  Корми, що використовуються для підгодівлі диких звірів, придбані за кошти державних лісогосподарських підприємств Івано-Франківського управління.

  Читайте також:  Дефіцит дров: на Прикарпатті горяни ризикують замерзнути взимку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!