На Прикарпатті почалася нова хвиля коронавірусу. Центри вакцинації — у Калуші, Надвірній та Верховині

 • Сьогодні, 31 серпня, голова Івано-Франківської облавної державної адміністрації Світлана Онищук під час прес-конференції повідомила щодо захворюваності на COVID-19.

  Зараз ситуація ускладнюється, захворюваність та показники госпіталізації наростають, що свідчить про початок нової хвилі COVID-19, інформують “Вікна”.

  Так, зараз у лікувальних закладах області розгорнуто 1136 ліжок для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, завантаженість яких становить 17,6%. Упродовж останнього місяця цей показник зріс на 5%. У лікарнях області є можливість розгорнути загалом 3500 коронавірусних ліжок, однак поки що такої потреби немає.

  Для переривання ланцюжків інфікування важливо вакцинуватися самому та вакцинувати дітей.

  На Прикарпатті функціонують три центри вакцинації: у Калуші, Надвірній та Верховині та 121 пункт щеплення. Зараз в області доступні дві вакцини: Pfizer і CoronaVac, причому наявні 58 тисяч доз — це достатня кількість. Для багатьох людей, які щепилися двома дозами, вже минуло 9 місяців від останнього щеплення, тож їм потрібно отримати бустерну дозу вакцини.

  Загалом в області з початку пандемії проведено 954 тис. щеплень: 461 тисяч вакцинацій першою дозою, 439 тисяч — другою, 320 — додатковою, 52 тисячі — бустерною дозою і 332 — другою бустерною дозою.

  На прес-конференції нагадали: дітей проти коронавірусу вакцинують з 12-річного віку. А друга бустерна доза показана для людей з груп ризику — з хронічними захворюваннями та віком від 60 років.

  Також взимку очікують зростання захворюваності на інші сезоні гострі респіраторні вірусні інфекції, зокрема, на грип. Тому важливо також щепитися від грипу — у вересні і жовтні в область доставлять достатню кількість вакцини проти цієї хвороби.

  Читайте також: У Франківську до садків пустять лише дітей, батьки яких працюють або служать в ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!