На Прикарпатті створюють унікальний туристичний “сирний” маршрут

 • Туристів запрошують у гастрономічний тур продуктів географічного зазначення, зокрема, йдеться про Гуцульську овечу бриндзю та Гуцульську коров’ячу бриндзу. 

  Проєкт “Гуцульські сирні плаї” прокладає мережу туристичних маршрутів на Прикарпатті, яка розповідатиме про столітні гуцульські традиції сироваріння, вівчарства та скотарства, пише “Еспресо”.

  Читайте також: Івано-Франківська ОДА витратить 100 тисяч грантових коштів на блогерів

  Маршрут об’єднує близько 15 різних локацій у Рахівському та Верховинському районах. Усі локації пов’язані з бриндзьою або бриндзою, і турист самостійно вирішує, яке саме місце він хоче відвідати. Тобто маршрут не має ні стартової, ні кінцевої точки – кожен їде туди, куди забажає. 

  Наприклад, початком маршруту може стати Музей гуцульської бриндзі у Рахові. Там відвідувачам розкажуть, як створюється овечий сир і навіть покажуть процес його виготовлення за допомогою віртуальної або доповненої реальності. Так, у музеї можна приміряти VR-окуляри та “оживити” листівки за допомогою додатку Instagram. Ця локація більш орієнтована на тих, хто не планує підніматися в гори, на полонини. 

  Туристів, які люблять активніший відпочинок, запрошують на плаї, тобто гірські стежки, що ведуть на полонини. До прикладу, ще однією з локацій, яку пропонують відвідати у рамках “Гуцульських сирних плаїв”, є полонина “Кринта”. Там з травня до вересня бовгарі (пастухи) випасають корів, а сировари роблять бриндзу, будз і вурду (види сиру).

  Гуцульські сири створюють основу проєкту, адже саме вони є одними з небагатьох продуктів в Україні, що отримали позначку географічного зазначення. Така позначка в Європі є досить популярною, вона означає, що певний харчовий продукт, який обирає покупець, зроблено не на заводі з метою зменшення виробничих витрат, а саме в автентичному місці за технологіями, що їх використовують уже сотні років. 

  До слова, такі продукти продають дорожче, адже вони гарантовано є унікальними. Наприклад, якщо купити вино з такою позначкою, то можна не сумніватися, що воно було вироблене в тому французькому регіоні, який зазначений на етикетці. Те саме стосується й українських сирів. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!